Kdo stane v čele ČSSD? Ostravská buňka nominovala dva kandidáty

Ostrava - Ostravští sociální demokraté nominovali na předsedu strany bývalého šéfa vojenské tajné služby Miroslava Krejčíka a někdejšího jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. Na prvního místopředsedu navrhují poslance Romana Onderku, který byl v minulosti primátorem Brna.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jiří Zimola /ČSSD/

Nové vedení sociální demokracie bude zvoleno na stranickém sjezdu v únoru v Hradci Králové. "Ostravská ČSSD usiluje o změny ve vedení ČSSD už od listopadu roku 2015. Bohužel naše hlasy nebyly vyslyšeny před volbami do Poslanecké sněmovny, a jak to dopadlo, všichni víme. Sociální demokracie ztratila přes 600.000 voličů a přišla o 35 poslanců a velmi těžko tak bude prosazovat svůj volební program," uvedla předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková.

Podle ní ostravští sociální demokraté navrhli dva kandidáty na předsedu strany, aby měly krajská konference i sjezd možnost výběru. "U pana Krejčíka je nám sympatické to, že je úplně novou tváří do vedení ČSSD. Pana Zimolu považujeme za velmi zkušeného kandidáta do vedení strany, který je charismatický a oblíbený a hlavně umí vyhrávat volby ve svém kraji," uvedla Vajdíková.

Zimola již dříve připustil, že na okresních konferencích v Jihočeském kraji zazněly návrhy na to, aby kandidoval na místopředsedu nebo do širšího vedení ČSSD, sám se ale zatím nerozhodl, zda kandidovat bude. Důvodem je neuzavřené policejní vyšetřování jeho rekreačního domu na Lipně, kvůli kterému loni odešel z pozice hejtmana.

O funkci předsedy ČSSD se dosud přihlásili poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk, současný místopředseda strany a Sněmovny Jan Hamáček a právě bývalý šéf Vojenského zpravodajství Krejčík. Podle deníku Právo má zájem i ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama