Chcete debatovat se Zemanem? Leda až po volbách, vzkázal Mynář prezidentskému kandidátovi

Praha – Už v polovině prosince poslal někdejší diplomat a prezidentský kandidát Pavel Fischer na Pražský hrad otevřený dopis, ve kterém vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby alespoň nějakým způsobem diskutovat se svými soupeři. Teď dostal Fischer odpověď od hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Přidejte svůj názor

Vratislav Mynář

„Probíhá kampaň a považuji za nedobré, že jste zatím přímo nevstoupil do kampaně pro volbu hlavy státu. Na startovní čáru se dostavilo celkem devět kandidátů, avšak v exponovaných prezidentských debatách vystupujeme pouze v osmi,“ psal Zemanovi v otevřeném dopise Fischer s tím, že si je sice vědom, že je Zeman jako prezident pracovně vytížený. Přesto to prý považuje za nešťastné. „Jako byste tím dával najevo určité opovržení pravidly přímé volby,“ píše v listu kandidát.

Dodal, že se Zeman nemusí přímo zúčastnit žádné z debat. „Jsem připraven přijít za Vámi přímo na Pražský hrad. Rád bych se s Vámi setkal,“ dodal Fischer.

Na sociálních sítích teď zveřejnil i odpověď, kterou na tento dopis dostal. V dopise adresovaném ke 4. lednu Mynář připomíná, že se Zeman už v březnu 2017 zavázal, že nepovede žádnou kampaň, že nebude na žádného ze svých protikandidátů útočit a že se nebude účastnit rozhlasových a televizních debat.

„Vzhledem k tomu, že prezident republiky klade velký důraz na dodržení slova daného veřejně občanům při oznámení kandidatury, nelze z logiky věci vyhovět vašemu požadavku, aby se na Pražském hradě, sídle prezidenta republiky, uskutečnila předvolební debata,“ uvedl Mynář s tím, že mediální prostor jednotlivých protikandidátů je i tak dostatečný.

„Věřím, že toto vysvětlení přijmete s plným pochopením. Do budoucna se jistě najde vhodná příležitost pro splnění vašeho přání setkat se s prezidentem republiky. Nicméně to může být nejdříve po termínu prezidentských voleb,“ dodal v listu kancléř.

„Vážený Miloši Zemane, díky za odpověď. Nic jiného jsem od vás nečekal,“ okomentoval dopis na twitteru sám Fischer.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama