Zeman prokázal neschopnost být prezidentem, tvrdí politolog a známý disident

Praha – Politolog, vysokoškolský učitel, někdejší předseda ODA a chartista Daniel Kroupa jen pár dní před prvním kolem prezidentských voleb varuje Čechy, že Miloš Zeman svoji roli prezidenta nezvládl.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Prezident Miloš Zeman

Stávající prezident se podle něj ve svém funkčním období jasně vybarvil. „Miloš Zeman prokázal svou neschopnost být prezidentem nikoli svým chatrným zdravím, nikoli svou duševní nevyrovnaností, nikoli notorickým alkoholismem, nikoli svými vyhraněnými názory, nikoli nedůstojným vystupováním, nikoli špatnou reprezentací své země, ale tím, že nedokázal ani se nesnažil být prezidentem všech. Zajímali ho jen jeho podporovatelé, ostatním dával najevo své pohrdání nebo se jim mstil,“ říká o Zemanově působení na Hradě Kroupa.

Skutečná hlava státu by se podle něj měla chovat úplně jinak. „Člověk schopný být presidentem po volbách poděkuje svým voličům, projeví respekt vůči svým odpůrcům a podá jim ruku ke spolupráci. Takový člověk nerozdává medaile svým přátelům za to, že jej podporovali, ale výlučně lidem, kteří se zasloužili o stát, i když byli jeho odpůrci,“ uvádí Kroupa s odkazem na kontroverze kolem státních vyznamenání a osobností, které Zeman za dobu své vlády ocenil.

A jak by se tedy prezident měl chovat? „Zkrátka, prezidentem je schopen být pouze člověk, který dokáže či alespoň se snaží umožnit všem občanům vztahovat se k němu jako k symbolu jednoty politického národa. Jsou totiž chvíle, kdy je to nezbytné pro jeho přežití,“ upozorňuje politik.

Něco takového prý ale současný šéf Hradu rozhodně nedělal a nedělá. „Ve svém volebním období Miloš Zeman prokázal, že nechápe smysl prezidentského úřadu v důsledku toho osvědčil svou neschopnost být prezidentem,“ dodává ostře Kroupa.

Vstupte do diskuze (147)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama