Pelikán zavítal mezi nepřizpůsobivé. Urychleně řešit dávky na bydlení, řekl

Ústí nad Labem - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dnes v Ústí nad Labem navštívil několik sociálně vyloučených lokalit. Poté řekl, že stát si má ohlídat, zda dávky odpovídají kvalitě bydlení.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Robert Pelikán, 4. celostátní sněm hnutí ANO

"To by se mělo řešit urychleně," zdůraznil Pelikán. Pod ministerstvo spravedlnosti se přesunula náplň ministerstva pro legislativu a lidská práva, které vláda Andreje Babiše (ANO) zrušila. Pelikán proto v pátek vyrazil na třídenní návštěvu Ústeckého kraje, na programu má návštěvu více než deseti lokalit, ve kterých působí Agentura pro sociální začleňování.

Ministr strávil první den na Děčínsku, dnes je v krajském městě a v neděli zakončí návštěvu v Litvínově a Obrnicích. "Já jsem hlavně zjišťoval, co tady konkrétně dělá Agentura pro sociální začleňování a jak to funguje," uvedl Pelikán, který byl i v některých domech s nepřizpůsobivými nájemníky.

Podle Pelikán není potíž v tom, že by se nevědělo, co se má v oblasti sociálně vyloučených lokalit dělat. "Ale ta problematika je rozprostřená přes několik ministerstev, v koaličních vládách to byl problém, protože se nedokázaly domluvit, to bude teď asi můj úkol, abych dovedl ministry k jednomu stolu," uvedl Pelikán.

Rychle vyřešit by se mělo podle Pelikána například stěhování problematických rodin na jedno místo. V Ústeckém a Moravskoslezském kraji bydlí dohromady více sociálně vyloučených lidí (58.000 až 64.000), než ve zbytku České republiky.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se sešel s kandidátkou ĆSSD na ministryni práce Janou Maláčovou

23.07.2018 19:36 Aktualizováno Praha – Dnes odpoledne spolu jednali premiér Andrej Babiš (ANO) a kandidátka na ministryni práce…

Prodej OKD? Z dnešního pohledu vypadá hrůzostrašně, řekl Pecina po slyšení…

23.07.2018 19:00 Aktualizováno Praha - Někdejší náměstek ministra průmyslu a exministr vnitra Martin Pecina dnes vypovídal před…

Babišovo desatero? Premiér chystá pro vládu etický kodex. Vysmála se mu…

23.07.2018 17:00 Aktualizováno Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude…

Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s…

23.07.2018 13:35 Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama