Zeman je starý muž. Dalších pět let na Hradě nezvládne, tvrdí publicista

Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by prezident Miloš Zeman neměl nejmenší šanci, kdyby vystupoval v debatách po boku Jiřího Drahoše, Michala Horáčka, Pavla Fischera nebo Marka Hilšera.

Přidejte svůj názor 108 komentářů

Prezidentská debata v Centru současného umění DOX, kterou pořádala iniciativa Prezident 21

Miroslav Žák, který v 90. letech vytvořil pro Český rozhlas vzdělávací pořady a pro Českou televizi napsal scénáře k dokumentům, na svém blogu popisuje, jak se voliči Miloše Zemana mýlí, pokud si myslí, že má vyhráno. Na omylu jsou i v případě, pokud si myslí, že by současná hlava obstála v konfrontaci se čtveřicí hlavních kandidátů, za které publicista považuje Jiřího Drahoše, Michala Horáčka, Marka Hilšera a Pavla Fischera.

Prezident Zeman dle jeho slov investoval obrovské množství energie do svého znovuzvolení a případné zklamání ve volbách by bylo úměrné oné investici. "Miloš Zeman uvažuje dost přímočaře: voliči Andreje Babiše jsou i moji voliči. Jde to až tak daleko, že přesvědčil ty, kteří mu v České sociální demokracii drží palce, aby odevzdali ve volbách svůj hlas hnutí ANO 2011, nikoli své straně a tím se na ní dopustili té největší zrady, jinak by nemohla ČSSD získat tak zoufalý volební výsledek, jaký získala," nastiňuje povolební situaci Žák.

Prezident Zeman se však podle publicisty mýlí v tom, když s oblibou říká, že jsou s Babišem dva v jednom. Nejde tady totiž o volbu do Poslanecké sněmovny nýbrž se hraje o to, kdo bude reprezentovat Českou republiku.  A tady věří, že čeští voliči rozhodnou nakonec jinak. Ukazují to i průzkumy před prvním kolem volby, kdy se Zemanovi přisuzuje zhruba 32 %, Drahošovi asi 21 % a Horáčkovi cca 11 %. Pokud Miloš Zeman nezíská nadpoloviční počet hlasů v prvním kole, čeká nás kolo druhé. 

Ve druhém kole volby však nemá současná hlava státu šanci. "Jestliže však zbývajících sedm kandidátů dodrží svůj slib a vyzve své voliče, aby podpořili profesora Jiřího Drahoše, může Miloš Zeman funkci prezidenta jen těžko obhájit," myslí si Žák s tím, že do druhého kola postoupí Jiří Drahoš, jak naznačují průzkumy. "Prezident je starý muž, jehož zdraví se neustále zhoršuje a který rozhodně nezvládne pětiletý prezidentský mandát ani po zdravotní stránce," dodal publicista.  

Vstupte do diskuze (108)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se sešel s kandidátkou ĆSSD na ministryni práce Janou Maláčovou

23.07.2018 19:36 Aktualizováno Praha – Dnes odpoledne spolu jednali premiér Andrej Babiš (ANO) a kandidátka na ministryni práce…

Prodej OKD? Z dnešního pohledu vypadá hrůzostrašně, řekl Pecina po slyšení…

23.07.2018 19:00 Aktualizováno Praha - Někdejší náměstek ministra průmyslu a exministr vnitra Martin Pecina dnes vypovídal před…

Babišovo desatero? Premiér chystá pro vládu etický kodex. Vysmála se mu…

23.07.2018 17:00 Aktualizováno Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude…

Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s…

23.07.2018 13:35 Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama