Spojenectví mezi ANO, SPD a KSČM? Nic takového nevzniká, tvrdí Stropnický

Praha - Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický (ANO) odmítá, že by ANO spolupracovalo s KSČM a hnutím SPD. O zprávě OLAF, která měla dorazit do České republiky, zatím nic neví.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Martin Stropnický /ANO/, ministr obrany

V rozhovoru pro Český rozhlas Martin Stropnický (ANO) řekl, že o závěrech zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) ví to, co média, tedy zatím nic. "To znamená, že existují, že byly zaslány snad už i do České republiky, ale to už nevím stoprocentně. Takže by asi v kategorii relativně krátké doby měly být zveřejněny. Víc o tom opravdu nevím," dušoval se ministr zahraničních věcí, jenž předpokládá, že závěry by se mohli dostat na veřejnost někdy po Novém roce.

Téma Čapí hnízdo není podle ministra na pořadu dne. Ani sám Stropnický se nehodlá na zprávu OLAF předsedy ANO ptát. Pakliže závěrem zprávy bude to, že došlo k pochybení při obdržení dotace, popřípadě, že se Andrej Babiš dopustil podvodu, pak to bude jedno z kritérií, na kterém si bude utvářet názor ohledně hlasování o vydání či nevydání premiéra k trestnímu stíhání. Bývalý ministr obrany se nechtěl moc vyjadřovat k hypotetické otázce, jestli by bylo přípustné, aby zůstal Andrej Babiš premiérem, pokud by OLAF přišel s obviněním. 

Zároveň se vymezil vůči spolupráci s komunistickou stranou a SPD. Stropnický trvá na svém, že se některé subjekty spojily pro to, "aby se zvolily orgány v parlamentu nebo respektive v Poslanecké sněmovně, aby se odblokovala nějaká situace po volbách, aby vláda premiéra Sobotky mohla podat demisi a aby vůbec mohlo začít docházet k těm jednáním o eventuálních možných spolupracích, tolerancích nebo dokonce koalicích." 

Kategoricky odmítá možnost, že tu vzniká spiklenecké spojenectví s SPD a KSČM. "To prostě není pravda," říká Stropnický a dodává: "Pokud má KSČM jako záměr nebo cíl dokonce vystupovat z NATO a pokud má SPD jako záměr nebo cíl uspořádat referendum, a to ještě na základě pouhých 100 tisíc podpisů, o nějakém vystupování z unie, no, tak to je pro mě naprosto nepřijatelné." 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama