Rezort práce čekají podle návrhu organizační změny, ubudou dva náměstci

Praha - Nová ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO) plánuje k 1. lednu rušení míst náměstků a jejich sekcí a převedení jejich agendy do sekcí nových. Rezort tak zřejmě čekají velké vnitřní organizační přesuny.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Místo osmi náměstkovských pozic by jich mělo být šest. Vyplývá to z návrhu systemizace služebních a pracovních míst, který by měla projednat vláda. Kdo z nynějších náměstkyň a náměstků vedení resortu opustí, v podkladech výslovně není. Změny spočívají hlavně ve zrušení dvou pozic odborných náměstků, převedení jejich podřízených pod jiného šéfa či šéfku, přeskupení odborů a přejmenování sekcí.

Vedení resortu organizační úpravu zdůvodňuje lepší možností řízení i kontroly a logickým provázáním činností. Na ministerstvu by mělo ubýt devět služebních míst představených. Přibýt by naopak mělo jedno běžné služební místo a osm zaměstnaneckých - jedno vedoucí a sedm ostatních. Úřad už opustili dva političtí náměstci bývalé ministryně Michaely Marksové (ČSSD), Němcová si do této pozice vybrala bývalou šéfku úřadu práce Marii Bílkovou.

Ministryně chce zrušit sekce pěti náměstků - pro informační technologie, rodinu a sociální politiku, řízení úřadu, ekonomiku a evropské fondy a odvolání a správní činnosti. Dva náměstci přišli do úřadu z bankovního sektoru, jeden z firmy, dva posty pak obsadily před čtyřmi lety členky ČSSD a ANO. Všichni náměstci museli před časem projít výběrovým řízením podle služebního zákona. Nově by měly vzniknout místo pěti sekcí tři, a to ekonomická a ICT, evropských fondů a pak správních činnosti a sociální politiky.

Nynější sekci informačních technologií řídí Robert Baxa, kterého do úřadu jako svého poradce přivedla Marksová. Agenda by se měla přesunout do nové sekce ekonomické a ICT. Ta by měla převzít i sekci řízení úřadu, kterou má na starosti náměstek Petr Hejduk. Na ministerstvo přišel v říjnu 2014 z bankovního sektoru. Pod novou ekonomickou sekci by měla spadat část náplně rušené sekce ekonomiky a evropských fondů, kterou řídí Martin Kučera. I on do roku 2014 pracoval v bankovnictví. Nová sekce správních činnosti a sociální politiky převezme rodinnou agendu Zuzany Jentschke Stöcklové (ČSSD) a odvolání a správních řízení Jany Hanzlíkové (ANO).

Po nástupu Babišovy vlády se mluvilo o tom, že z úřadu někteří náměstci odejdou. Nejčastěji padala zmínka o Baxovi a Stöcklové. Zaznělo ale i jméno Ivy Merhautové z KDU-ČSL, která řídí sekci sociálně pojistných systémů, tedy hlavně důchodů. Tohoto úseku by se změny od ledna dotknout neměly.

Podle materiálu je na ministerstvu 161 služebních míst představených a 1083 ostatních. Do platů putuje 723,78 milionu korun. Pod zákoník práce spadá dalších pět šéfovských pozic a 405 ostatních pracovníků. Na jejich platy se vydá 136,96 milionu korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to chodí při hlasování? Nový senátor popsal nehezké praktiky ANO a…

19.07.2018 13:18 Aktualizováno Praha - Poté, co ve středu složi slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21) je Senát opět…

Žít Brno vyzvalo k přijetí desítek uprchlíků, napíše do Itálie i Babišovi

19.07.2018 13:05 Brno - Hnutí Žít Brno navrhuje, aby moravská metropole přijala několik desítek migrantů z Itálie.…

MPSV za Němcové podalo smršť trestních oznámení, už dvě policie odložila

19.07.2018 11:44 Praha - Ministerstvo práce za šéfování Jaroslavy Němcové (ANO) podalo 11 trestních oznámení kvůli…

Babiš pro Financial Times: EU potřebuje změnu, nemůžeme přijmout všechny…

19.07.2018 11:05 Londýn/Praha - Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro britský list The Financial Times řekl, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama