Prezidentský pár daroval 400 tisíc na pomoc postiženému chlapci

Praha - Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana darovali Adámku Vyčítalovi 400.000 korun na nákup automobilu. Rodina chlapce si je dnes převzala na Pražském hradě.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Chlapec upadl po masivním krvácení do kómatu po operaci mandlí. Podle lékařů má vážně poškozený mozek. Rodiče věří, že se jejich syn z kómatu probere a jeho stav se zlepší. "Zázraky se dějí. Před Vánoci se mají dávat dárky," řekl Zeman při předávání daru.

Peníze prezidentský pár věnoval ze svých nadačních fondů, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman původně fond zřídil na splácení státního dluhu, později z něj začal pomáhat Fondu ohrožených dětí (FOD), který provozuje klokánky pro děti v tísni. Podle Ovčáčka Zeman i letos počítá s finančním příspěvkem pro FOD, předávat ho bude v lednu.

Vyčítalovi na pomoc svému osmiletému synovi založili transparentní účet, lidé na něj dosud poslali téměř 800.000 korun. Z darů chtějí Vyčítalovi zaplatit nákup automobilu, který by byl vhodný pro přepravu postiženého syna. "Budeme potřebovat spoustu zdravotních a rehabilitačních pomůcek, jako rehabilitační kočárek, schodolezy, osobní asistenci v domácí péči, rehabilitační pracovníky. Těch věcí je strašně moc a peněz, které máme, je strašně málo," uvedli rodiče na webu.

Do pomoci Adámkovi se zapojili i policisté a hasiči z Pardubického kraje. Společně v pondělí v Chrudimi uspořádali benefiční hokejový turnaj. Vybrat se při něm podařilo asi 34.000 korun.

Do charitativních či veřejně prospěšných akcí se zapojují i další prezidentští kandidáti. Postiženým lidem či lidem s handicapem pomáhá dlouhodobě například podnikatel a textař Michal Horáček. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš podle své mluvčí Kateřiny Procházkové se svou ženou přispívají na řadu charit a projektů, jako je například Paraple. Podporuje dle ní také handicapované například z Jedličkova ústavu.

Lékař Marek Hilšer v letech 2011 a 2012 pracoval pro humanitární organizaci ADRA v keňském zdravotnickém zařízení. Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se nedávno zapojil do pochodu proti diabetu a další z kandidátů Pavel Fischer se angažoval v podpoře očkování proti chřipce a několik let byl předsedou správní rady Nadace Forum 2000. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama