Zeman vede hybridní kampaň, píše Fischer v otevřeném dopise na Hrad. A co na to Ovčáček?

Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi jsou vidět billboardy s jeho tváří, říká prezidentský kandidát Pavel Fischer. Podle něj by měl Zeman alespoň nějakým způsobem diskutovat se svými soupeři. Poslal proto na Hrad jasnou výzvu.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Pavel Fischer

„Probíhá kampaň a považuji za nedobré, že jste zatím přímo nevstoupil do kampaně pro volbu hlavy státu. Na startovní čáru se dostavilo celkem devět kandidátů, avšak v exponovaných prezidentských debatách vystupujeme pouze v osmi,“ píše Zemanovi v otevřeném dopise Fischer.

Fischer uvádí, že si je sice vědom, že je Zeman jako prezident pracovně vytížený, přesto to prý považuje za nešťastné. „Jako byste tím dával najevo určité opovržení pravidly přímé volby,“ píše v listu kandidát.

„Jsem si plně vědom Vašich povinností. Znám Vaše výroky o tom, že nevedete kampaň. Rozpaky však ve mně vzbuzuje, že jsem na svých cestách po republice mnohokrát spatřil vaše billboardy, doplněné o vystoupení mluvčího prezidenta v jedné ze soukromých televizí. Takový styl považuji za hybridní kampaň, jejímž cílem je dezorientovat voliče,“ upozorňuje Fischer.

Zeman se prý nemusí přímo zúčastnit žádné z debat. „Jsem připraven přijít za Vámi přímo na Pražský hrad. Rád bych se s Vámi setkal,“ dodal bývalý diplomat v dopise, který poslal na Hrad a který zároveň zveřejnil na sociálních sítích.

„Pojďme spolu změřit síly. Do kanceláře prezidenta Zemana jsem dnes doručil otevřený dopis, ve kterém ho vyzývám k setkání a debatě před volbami," dodal kandidát. 

Podobně se už Fischer vyjádřil už ve středu na debatě v Brně„Já bych chtěl vyzvat Miloše Zemana, aby se začal zúčastňovat nějaké formy veřejných debat. Je na čase, aby skládal účty z toho, co vykonal ve své funkci prezidenta i v těch předchozích funkcích,“ uvedl v debatě na brněnské právnické fakultě Fischer. „Já jsem na Pražském hradě pracoval dlouho a znám i některé tajné vchody,“ dodal Fischer.

O vyjádření k výzvě server EuroZprávy.cz požádal i Hrad. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v té souvislosti připomíná Zemanův projev z 10. března 2017. V něm hlava státu mimo jiné vysvětluje, proč kampaň nepovede. „Budu až do poslední chvíle plnit všechny své prezidentské povinnosti, ale nebudu se setkávat s představou, jak mám prezidentskou funkci vykonávat. Proč? Všichni ostatní kandidáti zcela logicky tuto svoji představu formulují. Já bych si připadal jako blázen, kdybych říkal, jakou já mám představu o výkonu prezidentské funkce. To jsem říkal před čtyřmi lety, a snažil jsem se od té doby tuto představu naplnit. Voliči tedy budou porovnávat představu jednotlivých kandidátů s reálným výkonem prezidentské funkce, a rozhodnou se, jak se rozhodnou,“ uvedl tehdy Zeman.

Zavázal se také, že nebude útočit na žádného ze svých protikandidátů, a pokud někdo z nich bude útočit na něj, nebude prý na tyto útoky odpovídat. „Zavazuji se, že i když i moji oponenti považovali televizní diskuse za moji nejsilnější zbraň, nebudu se účastnit z důvodu, který jsem teď právě uvedl, žádných rozhlasových ani televizních diskusí. Jinými slovy, s pokorou, která mně jinak vůbec není vlastní, vložím svůj osud do rukou občanů této země a samozřejmě, že se plně podřídím jejich rozhodnutí,“ dodal Zeman. 

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vyrazí do Bavorska a Rakouska. Politiku bude řešit na festivalech…

20.07.2018 10:49 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl příští týden navštívit Bavorsko a Rakousko a setkat se s…

Babišova vláda utahuje šrouby? Novela omezí informace o trestním řízení

20.07.2018 09:53 Praha - Zákonodárci projednávají vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů. Pokud ho schválí,…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 08:33 Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama