To tady nebylo ani za KSČ. Babiš to zase pěkně schytal, své si řekl Topolánek i známý novinář

Praha - Vláda Andreje Babiše byla oficiálně jmenována včera, už teď se na ni ale snáší lavina kritiky. Jak poukazuje známý novinář Jan Tuna, kabinet patří jednomu muži. A to podle něj nebylo možné ani za minulého režimu. Na Hradě teď bude třeba siná protiváha, reaguje na novou vládu prezidentský kandidát Mirek Topolánek.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

„Privatizace země skupinou ÁNOfert, resp. jediným člověkem, Andrejem Babišem dokončena. Potravinářský a chemický průmysl, zemědělství, média /ať už přímo nebo nepřímo/, významnou část zdravotnictví už má dlouho,“ komentoval nově jmenovanou vládu a postavu nového premiéra Tuna.

Jen s tím se prý ale Babiš nespokojil. „A teď k tomu přikoupil celou vládu, tedy všechna ministerstva, tajné služby, policii, armádu, ... A to přestože ho naprostá většina občanů této země nevolila. A to přestože nemá a zřejmě ani nebude mít důvěru našich zástupců, které jsme si zvolili, tedy poslanců. Přesto dostal bianco šek od Miloše Zemana dělat si co chce hned od prvního dne bez ohledu na všechny ostatní, kterých je mnohonásobně více. Tedy např. rozdávat státní zakázky za naše peníze, jaké chce, obsazovat funkce svými lidmi,“ shrnuje v kostce dění novinář.

Poukazuje na to, že teď už Babiš kontroluje sám sebe a rozhoduje o penězích z daní sám pro sebe. „Už nikoho nepotřebuje. Vláda jedné strany je zpět. 28 let po revoluci. Vlastně ne. Vláda jednoho muže. To ani ta KSČ tehdy nepatřila jednomu muži. A soudruzi se museli mezi sebou nějak domluvit. Nejbrutálnější a nejnebezpečnější pošlapání elementárních principů demokracie, které ji, tedy nás všechny chrání před jejím zneužitím a znásilněním. A většina hlavních médií v zemi mlčí a tváří se, že se nic neděje. Za 30 stříbrných či ze strachu...“ zlobí se Tuna, který pro internetovou televizi Stream.cz investigativně-publicistický pořad A DOST! o podvodech na spotřebitele.

„A to opomíjím, že jde o člověka obviněného z trestného činu a ze spolupráce s komunistickou tajnou službou. Zasedání vlády může rovnou přesunout ze Strakovky na Čapí hnízdo.  Masaryk, ke kterému se se svými podřízenými, resp. zaměstnanci /ministři jim říkat nemůžeme, jsou na něm absolutně závislí, jen a jen na něm závisí jejich politický osud/ přišel předvádět a pokusit se tam v očích občanů privatizaci země legitimizovat, se musí v hrobě obracet!“ dodal Tuna.

V podobném duchu se vyjádřil i prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Máme novou vládu. Kupodivu se nesešla v žádné vládní budově, ale v Agrofertu. Doufám, že to nemá znamenat, že se její sídlo přesune ze Strakovy akademie na Chodov,“ uvedl na sociálních sítích.

Jisté podle něj ale je, že to bude kabinet s velmi silným premiérem. „Bude třeba, aby měl na Hradě stejně silnou protiváhu, politicky zkušeného prezidenta, který má dost energie a bude mu rovnocenným partnerem i protihráčem a nenechá se od něj převálcovat,“ upozorňuje někdejší premiér.

Přesto prý vládě přeje, aby měla úspěch a aby udělala něco dobrého pro lidi. „V domácí politice bych se s ní jako prezident určitě v mnoha věcech neshodl - představou o svobodě a demokracii počínaje a rovností před zákonem konče. Ale určitě bych našel společnou řeč s premiérem, pokud jde o důraznou obranu našich národních zájmů. To znamená na jedné straně nevystupovat z Evropské unie, ale také nedopustit, aby nám EU pod krycím jménem Dublin IV vnutila povinné, automatické a trvalé kvóty na přerozdělování migrantů. V tom bych určitě dokázal vládě pomoci a využil bych svých mezinárodních kontaktů, abych pro zastavení Dublinu IV našel spojence,“ dodal Topolánek.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama