Přestřelka pokračuje: My jsme komedianti? Ondráček jen pomlouvá, zastal se Horáček Svěráka a spol.

Praha – Spor kvůli komunistovi Zdeňku Ondráčkovi nekončí. Politik, který byl nominován na šéfa komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních zdrojů, mnohým vadí kvůli jeho minulosti. Ondráček si se svými kritiky v posledních dnech vyměňuje hodně ostré vzkazy.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Horáček, Michal

Ondráčkovi kritici poukazují na to, že komunista v roce 1989 zasahoval jako policista proti demonstracím kritiků tehdejšího režimu. Díky tomu také získal nelichotivou přezdívku „Mlátička". Proti jeho nominaci do čela výboru protestuje především prezidentský kandidát Michal Horáček.

Na jeho stranu se postavily i další osobnosti. Ondráček jim ale vzkázal, že jsou to „komedianti“ Poukázal navíc na to, že Zdeněk Svěrák či Petr Pithart, kteří Horáčkovu iniciativu podpořili, mají také svou svou minulost.

Horáček ale osobnosti, které se proti Ondráčkovi postavily, brání. „Dnes se odhlasovalo ustavení komise pro kontrolu GIBS, jejímž šéfem by měl být jmenován Zdeněk Ondráček. Hlasování o jeho zvolení proběhne pravděpodobně v pátek. Soudruh Ondráček má tedy dost času pomluvit spoustu lidí, kteří se k výzvě k jeho nejmenování přidali. Třeba profesora Pafka a Petra Pitharta označil za 'komedianty',“ zlobí se kandidát na prezidenta.

Ty, kteří se k jeho výzvě připojili, Horáček naopak chválí. „Děkuji Vávra Hradilek, Jan Hřebejk, Bára Basiková, Iva Pazderková, Helena Třeštíková a Vladimir 518, kteří se přidají co nevidět. Spolu to dokážeme. Přidejte se k nim i vy a komunistická mlátička na policii dohlížet nebude. #kdomlcisouhlasi,“ uvedl Hašek na facebooku.

Na Ondráčkova slova zareagoval také kajakář a kanoista Vavřinec Hradítek. „Pokud si necháme toto líbit, např. že jsou takové osobnosti jako je Zdeněk Svěrák a Petr Pithart komedianti, tak prakticky souhlasíme s tím, že se zlý sen mnoha disidentů, bojovníků za svobodu a nás všech, stává opět realitou v podobě obsazování důležitých funkcí v naší ještě stále demokratické zemi a znovuobrození doby, která se mnoha lidem zdála až proklatě málo zlá! Nenechme to jen tak!“ varoval sportovec.

Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se sešel s kandidátkou ĆSSD na ministryni práce Janou Maláčovou

23.07.2018 19:36 Aktualizováno Praha – Dnes odpoledne spolu jednali premiér Andrej Babiš (ANO) a kandidátka na ministryni práce…

Prodej OKD? Z dnešního pohledu vypadá hrůzostrašně, řekl Pecina po slyšení…

23.07.2018 19:00 Aktualizováno Praha - Někdejší náměstek ministra průmyslu a exministr vnitra Martin Pecina dnes vypovídal před…

Babišovo desatero? Premiér chystá pro vládu etický kodex. Vysmála se mu…

23.07.2018 17:00 Aktualizováno Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude…

Piráti se chtějí zapojit do zavádějí eGovernmentu. Je z toho menší hádka s…

23.07.2018 13:35 Praha - Piráti dnes zaslali otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Žádají v něm, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama