Otírají se o mě komedianti. "Mlátička" Ondráček se tvrdě vysmál Svěrákovi, Horáčkovi i Pithartovi

Praha – Zdeněk Svěrák, Petr Pithart nebo Pavel Pafko. To jsou osobnosti, které se přidali v výzvě Michala Horáčka, aby nebyl do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů jmenován komunista Zdeněk Ondráček. Prostřednictvím videa tyto české osobnosti řekli, co si o Ondráčkovi myslí. Politik to ale nenechal jen tak být a také jim poslal vzkaz.

Přidejte svůj názor 230 komentářů

Zdeněk Ondráček

Kritici poukazují na to, že Ondráček v roce 1989 zasahoval jako policista proti demonstracím kritiků tehdejšího režimu. I proto mu někteří přezdívají „Mlátička". Proti jeho nominaci protestuje především prezidentský kandidát Michal Horáček. Na jeho stranu se postavily i další osobnosti.

„Já si myslím, že jestli se má stát předsedou komise pro kontrolu bezpečnostních sborů člověk, který se kdysi staral o bezpečnost totalitního systému s obuškem v ruce proti demonstrantům, tak je to skoro takový symbolický výsměch všem hodnotám, kvůli kterým lidi na ta náměstí chodili,“ uvedl Svěrák.

Pithart doplnil, že KSČM teď má při obsazování funkce šéfa komise nového premiéra Andreje Babiše „na háku“. Ondráček se ale jejich slovům na sociálních sítích doslova vysmál.

„Tak se o mě otírají už i komedianti,“ rozohnil se Ondráček. „Jedním z nich je Zdeněk Svěrák. Možná, že ve svém věku již zapomíná a tak mu připomeňme některá fakta z jeho života. Třeba, že v letech 1961-1969 byl členem KSČ, v roce 1977 podepsal tzv. Antichartu nebo to, že v rámci vojny sloužil u Pohraniční stráže a u stejné složky sloužil i jeho syn Jan, který dokonce mohl v rámci výkonu vojny vycestovat do USA.,“ ostře se pustil do Svěráka.

Neskončil ale jen u toho. „Byl tedy v minulém režimu ukřivděný nebo protěžovaný? Bylo to něco za něco? Kterému řídícímu důstojníkovi dával raport? Co Petr Pithart, kde ten sloužil na vojně a jakou vykonával funkci? K vekslákovi Horáčkovi s krycím jménem Sázkař se vyjadřovat snad ani není třeba,“ dodal komunista.

Vstupte do diskuze (230)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Pražskou kandidátku ANO povede spolumajitel Fincentra Petr Stuchlík

21.07.2018 15:53 Praha - Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama