Sobotka lhal? ČSSD vše brzdila, teď to ale může vypuknout naplno, tvrdí Best

Praha – Americký novinář Erik Best, který dlouhodobě žijí v České republice, se na svém pravidelném zpravodaji FS Final Word vrací ke kauze OKD a roli Bohuslava Sobotky. Poukazuje na to, že by se bývalý premiér mohl dostat do komplikované situace.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Vláda ČR: Bohuslav Sobotka /ČSSD/

Best připomíná, že Bohuslav Sobotka 1. září u pražského soudu svědčil, že Evropská komise potvrdila, že akcie OKD byly prodány za tržní cenu. „Kdyby to jen bylo tak jednoduché. V rozhodnutí o tom, že během privatizace nedošlo k nedovolené státní podpoře, se totiž Evropská komise opírala o stanovisko Sobotkova úřadu z roku 2006, které sepsala advokátní kancelář pracující jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího,“ vysvětluje novinář.

Sobotkův úřad tak podle něj uvedl Evropskou komisi v omyl, když ji o tomto mimořádném střetu zájmů neinformoval. „Snahy zjistit více o tomto i dalších nepříjemných detailech prodeje OKD dosud brzdila ČSSD a další 'tradiční' politické strany. Teď se ale karta obrátila a tyto strany jsou v menšině,“ naznačuje Best, že by mohlo dojít k velkému obratu.

Ve Sněmovně by totiž mohla vzniknout vyšetřovací komise, která by se zabývala uhelnou společností OKD. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek už na konci listopadu o jejím vytvoření jednal se zástupci ANO a SPD a ti podle něj nebyli proti. 

„Existence hlasující koalice ANO, SPD, Pirátů a KSČM se 137 křesly nejenže zvyšuje pravděpodobnost, že se parlamentní vyšetřovací komise dobere ke skutečným výsledkům, ale vytváří také podmínky pro to, aby se mohla policie a státní zástupci na privatizaci OKD podívat i z pohledu trestního práva,“ dodává Best.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman hájí Malou: Vyjádření o Babišově stíhání nebylo šťastné. Fiala to…

24.06.2018 15:51 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že někdejší vyjádření kandidátky ANO na ministryni…

Minisummit k migraci? ODS i ČSSD souhlasí s Babišovou neúčastí, Zeman si…

24.06.2018 14:41 Praha - Předsedové ODS Petr Fiala a ČSSD Jan Hamáček souhlasí s rozhodnutím premiéra Andreje Babiše…

Takových to bylo keců, jak to Babiš myslí dobře, naštval se známý novinář

24.06.2018 14:16 Aktualizováno Praha - Investigativní novinář Jaroslav Kmenta patří k těm, kteří opakovaně kritizují premiéra…

Moderátorka ČT práskla pikantní detaily: Kalousek je vtipný, ale je to…

24.06.2018 14:11 Praha - Pořad 168 hodin české televize mezi politiky nepatří právě k těm nejoblíbenějším. Podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama