Země V4 spustí projekt na posílení ostrahy libyjských hranic

Praha - Česko spolu s ostatními zeměmi V4 spustí společný projekt na posílení ostrahy hranic Libye a zlepšení situace uprchlíků přímo v této zemi. Česko se staví dlouhodobě proti tomu, aby problém s migrací řešily unijní země povinným přerozdělováním uprchlíků podle kvót.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Premiér v demisi Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že společný projekt Česka, Slovenska, Maďarska a Polska má být řadou z českých aktivit k prevenci migračních krizí. "Česká vláda již delší dobu vybízela ke společnému projektu s dalšími státy V4. Maďarské předsednictví úspěšně zorganizovalo tuto iniciativu a jsem rád, že po několikatýdenních vyjednáváních došlo k dohodě. Je v zájmu ČR, aby se tento projekt realizoval," řekl Sobotka.

Příspěvky zemí Visegrádu poputují do Svěřeneckého fondu pro Afriku, který byl před dvěma lety zřízen kvůli pomoci zdrojovým a tranzitním zemím migrace v Africe, uvedl Úřad vlády. Česko doposud přispělo částkou 1,66 milionu eur (42,42 milionu korun), a patří tak mezi největší přispěvatele ze zemí střední a východní Evropy.

Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) chce s Evropskou komisí vyjednávat o stažení žaloby, kterou kvůli odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl směřovala tento týden Evropská komise na Česko, Polsko a Maďarsko.

Česká vláda letos schválila příspěvek ve výši 25 milionů korun na činnost libyjské pobřežní a námořní stráže. Babiš podle informací Hospodářských novin příští čtvrtek na summitu lídrů zemí EU v Bruselu poskytne na zlepšení situace v Libyi kolem 200 milionů korun. List informoval, že V4 se na své účasti domluvila už před časem za Sobotky, jeho nástupce v čele vlády Babiš nicméně o projektu ví a podporuje ho.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští politici nadávají Merkelové kvůli výroku o odsunu Němců: To se máme…

20.06.2018 23:28 Aktualizováno Praha - Výrok německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že pro poválečný odsun Němců ze zemí…

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc za chyby v kampaních, podá odpor

20.06.2018 20:36 Aktualizováno Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil hnutí SPD…

Zeman trvá na svém: Pocheho v čele české diplomacie nechce

20.06.2018 19:19 Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem…

Odsun Němců? Zemanovy výroky budily pozornost už před lety

20.06.2018 18:34 Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama