Tomio Okamura skončí ve vězení? Rath otevřeně promluvil o tom, jak to dnes chodí

Praha - Koho zavřou příště? Právě na to se ptá někdejší hejtman v čele Středočeského kraje za ČSSD David Rath. Podle něj je možné najít špínu téměř na všechny. A pak stačí, když se jen někomu znelíbíte, nebo se vás chce někdo zbavit.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Rath přišel k soudu (18.5.2015) bez advokátů a soudce chtěl vysvětlení.

„Rád bych se mýlil, ale vychází mi, že je na řadě Tomio Okamura. Že nic neudělal? A to něčemu vadí? Respektive určitě něco spáchal. Neporušit český trestní zákon je totiž nemožné, je mimořádně pružný a umožňuje příslušným orgánům odůvodnit takřka cokoli a také umožňuje takřka cokoli omluvit. Záleží jen na vůli,“ tvrdí Rath který byl v roce 2015 nepravomocně odsouzen za korupci a manipulaci s veřejnými zakázkami.

Média o tom podle něj nerada mluví, protože si nepěknou realitu nechtějí připustit. „Veřejnost o tom skoro netuší, náhled mají jen ti, kteří měli tu čest pružnost paragrafů a jejich vykladačů poznat na vlastním těle. Je proto marné o tom mluvit a psát, protože vám nikdo stejně nevěří a věřit nechce,“ píše na blogu na serveru Aktuálně.cz Rath s tím, že zloději jsou všichni

Důkaz je prý jednoduchý. „Vytáhněte si seznam politiků a podnikatelů, kteří byli vyšetřováni a souzeni. Většinu stovek jmen jsme už zapomněli (možná si ani nezapamatovali a nepostřehli) a tak z hlubin paměti vytáhněme alespoň nejznámější - Čermák (ODS), Snopková s Svoboda (ČSSD), Čunek (KDU), Jourová (ANO), Bárta (VV), Rath (ČSSD), Parkanová (KDU), Nečas (ODS),Půta ( Starostové), Babiš s Faltýnkem( ANO)... Až to vypadá, že slogan premiéra Babiše - všeci kradnů - je pouhým popisem skutečnosti,“ poznamenal.Problém prý ale ve skutečnosti leží někde jinde. „Jde o to, že se střetávají dva zcela odlišné světy. Po roce 1989 se společnost vydala cestou údajně podporující svobodnou aktivitu jedince, ale trestní zákon zůstal svojí filozofií vězet takřka v padesátých letech tuhé komunistické diktatury, kdy co nebylo výslovně povoleno bylo zakázáno, tudíž trestné,“ zlobí se někdejší hejtman.

Tuto filozofii podle Ratha vyznává i velká část příslušníků represivních složek. „Tudíž každý aktivní člověk, který se o něco snaží (v politice, podnikání) se více či méně dostává do střetu s pavučinou - sítí vše zakazujících zákonů, které navíc vůbec nikdo nezná,“ vysvětluje. Zadání tak podle něj vzniká na různých úrovních a s rozdílnou motivací. „Někdy máte jen smůlu, že jste nesympatičtí některému prokurátorovi nebo vlivnějšímu policistovi. Třeba vám chce přebrat manželku či milenku nebo zbavit konkurence svého kamaráda podnikatele, někdy stačí jen závist,“ píše Rath.

Připomíná, že politika je boj o moc. „Vadíte spolustraníkům? Vadíte opozici? Štvete vlivné novináře? Stojíte v cestě zájmům třeba USA nebo EU? Když máte nějakou moc nebo svými názory a projevy ohrožujete něčí zájmy, nastoupí trestní mašinerie. Někoho to smete okamžitě - třeba Ratha a Parkanovou, jiný to přežívá - Babiš, Půta, Faltýnek... Dřív se používala dýka, jed a bomba, dnes jsme civilizovaní, stačí list papíru s obviněním,“ myslí si expolitik.

A proč je podle něj na řadě Tomio Okamura? „Dosáhl slušného volebního úspěchu a je předpoklad, že bude nadále sílit. To se nehodí vůbec nikomu. Pro ANO je nejsilnější konkurencí, přetahují se o stejné voliče. Pro ODS, ČSSD, Piráty a KDU jde o nebezpečné extrémisty, stejně tak pro většinu médií. EU štve svoji eurofobií, USA svoji NATOfobií. Navíc je potřeba odvést pozornost od vlastních průšvihů. Tomio Okamura je prostě ideální terč,“ dodává Rath.

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vyrazí do Bavorska a Rakouska. Politiku bude řešit na festivalech…

20.07.2018 10:49 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl příští týden navštívit Bavorsko a Rakousko a setkat se s…

Babišova vláda utahuje šrouby? Novela omezí informace o trestním řízení

20.07.2018 09:53 Praha - Zákonodárci projednávají vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů. Pokud ho schválí,…

Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na…

20.07.2018 09:07 Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora…

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 08:33 Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama