Telička zahájil akci k odstranění Zemana: Není to politik, kterého bychom měli chtít dalších pět let na Hradě

Praha - Europoslanec zvolený za ANO Pavel Telička se rozhodl zasadit v kampani o to, aby nebyl na Hrad znovu zvolen současný prezident Miloš Zeman. Rozhodl se proto poukazovat na Zemanovy nesplněné chyby i jeho problematické výroky. Zeman přispívá k rozkladu české politiky, tvrdí Telička.

Přidejte svůj názor 171 komentářů

Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu

Telička poukazuje, že je to přesně pět let, co během předprezidentských debat a rozhovorů současný prezident sliboval, že nechce používat fráze. „Jak se však postupně ukázalo a stále ukazuje, užíval jich již v té době více než dost. Jak jinak nazvat množství nesplněných slibů, které nejen před svým zvolením tak tvrdě odsuzoval?!“ zajímá europoslance.

Konkrétně cituje pět let starý rozhovor, který Zeman poskytl po svém zvolení. „Jako jeden z důvodů destrukce české politiky uvedl, že politici nedodržují, co slíbí. Právě neplnění slibů a nedodržování dohod považoval v té době za jeden z jejích největších nešvarů. Na otázku, co by se mělo dít politikům, kteří sliby nedodržují, odpověděl čerstvě zvolený prezident těmito slovy: 'V takovém případě by se nedodržení jejich slibu mělo zveřejnit. Právě to je jeden z úkolů médií. Voliči mají být o tomto informováni, aby se mohli v příštích volbách rozhodnout, zda takového člověka budou znovu volit',“ cituje Zemana Telička.  

V tomto bodu Telička se Zemanem souhlasí. „Voliči mají skutečně právo vědět, že politik, kterého si zvolili na základě jeho slibů, nesplňuje to, k čemu se jim zavázal. Proto jsem se rozhodl, byť nepatřím mezi média, jež Zeman zmiňoval, že v následujících předvolebních týdnech přiblížím i já sám ty sliby, které Zeman porušil. A to i přesto, že si na mnohých z nich vytvořil základ své předvolební kampaně. Jak totiž tvrdí samotný Zeman, za politika mluví především činy, ne jeho slova. A dlouhý seznam porušených slibů ukazuje, že Zeman není skutečně tím politikem, kterého bychom měli chtít ještě dalších pět let na Hradě,“ nebere si servítky politik, který se nedávno rozešel z hnutím ANO, za které byl zvolen do europarlamentu.

Zmiňuje například to, že Zeman sliboval, že kampaň před druhou přímou prezidentskou volbou dělat nebude. Přesto se ale začínají ulice plnit jeho billboardy s fotografií a heslem „Zeman znovu 2018”. „Ovčáček v této souvislosti oznámil, že nejde o Zemanovu iniciativu, ale že nebude prezident komukoliv bránit, aby mu vyjádřil podporu. Zvláště, pokud jde o Mynáře a Srpa. Já jsem se rozhodl, že tuto kampaň, v níž chci upozornit na to, jak často nedodržoval Zeman své sliby, budu šířit především prostřednictvím internetu a sociálních sítích,“ vysvětluje svůj postoj Telička.

A rozhodl se argumentovat podobně, jako Zeman. „Rovněž nikomu nebráním v tom se ke mně připojit, využít přiložené grafiky, sdílet příspěvky, kterými budu v následujících dnech plnit své internetové kanály, nebo se jen zamyslet nad tím, jestli si přeci jen Česká republika nezaslouží lepšího prezidenta, než je Miloš Zeman. Dnes již snad nemůže být pochyb o tom, že k rozkladu české politiky přispívá totiž i on sám,“ dodal Telička.

Vstupte do diskuze (171)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hašek setřel nizozemského ministra kvůli slovům o migrantech: Pán je…

20.07.2018 14:16 Aktualizováno Brno - Sociální demokrat a bývalá hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se naštval kvůli slovům…

Hledání špíny na ČSSD? Kolem Maláčové se strhla přestřelka

20.07.2018 13:51 Praha - Kolem kandidátky sociální demokracie do vedení ministerstva Jany Maláčové už vypukl spor.…

Areál Hradu bude strážit firma exšéfa vězeňské služby, dostane za to…

20.07.2018 13:12 Aktualizováno Praha - Areál Hradu bude po čtyři roky hlídat firma Indus exředitele vězeňské služby Luďka Kuly,…

Babiš vyrazí do Bavorska a Rakouska. Politiku bude řešit na festivalech…

20.07.2018 10:49 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl příští týden navštívit Bavorsko a Rakousko a setkat se s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama