Žebříček 28 osobností EU: Který Čech nejvíce hýbe Bruselem?

Brusel/Praha – Česká europoslankyně Olga Sehnalová (ĆSSD) byla bruselským zpravodajským serverem Politico.eu vybrána do přehledu osobností, které v roce 2018 nejvíce ovlivní veřejnou debatu v Evropě a zasáhnou do mezinárodního dění.

Přidejte svůj názor

Sídlo Evropského parlamentu

Politico vybírá do svého přehledu na příští rok z každé země jednu osobnost s největším vlivem. „Seznam Politico 28 je náš přehled lidí, kteří budou nejspíš určovat podobu roku 2018 i dál,“ uvedl šéfredaktor evropské části Politica Matthew Kaminski.

Poslankyni server ocenil za její dlouholetou práci v oblasti dvojí kvality značkového zboží v Evropě. „Rok 2018 bude pro řešení dvojí kvality klíčový. Po dlouhých letech, kdy jsem se tomuto problému věnovala, se nyní konečně dostáváme ke společné evropské metodologii hodnocení potravin a z unijního rozpočtu se nám také podařilo vyčlenit dostatečné prostředky na celounijní testování. Budu také volat po změně příslušné legislativy,” reagovala na zařazení do seznamu Sehnalová.

„Ocenění mé práce mě samozřejmě velmi těší, za důležitější ale považuji, aby spotřebitelé, kteří mají zájem o značkové výrobky, přestali být některými výrobci klamáni,“ doplnila Sehnalová.

Sehnalová pak na sociálních sítích připomněla, že není prvním Čechem, který se do žebříčku dostal. „Tak jsem prý rozhýbala Evropu. To potěší. Loňským vítězem ankety bruselského severu Politico byl Andrej Babiš, tak mám slušně našlápnuto,“ poznamenala česká europoslankyně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama