Drahoš si není jistý vítězstvím? Matrix v akci. Ovčáček prozradil, co se chystá

Praha – Jiří Drahoš se obává toho, že výsledky voleb v Česku ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Někteří prezidentští kandidáti mu dali za pravdu, jiní jsou skeptičtější. Hodně nekompromisně se ke všemu vyjádřil mluvčí prezidenta Miloš Zemana Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

Jiří Ovčáček

„Ruskými dezinformacemi šermují neúspěšní a zkrachovalí politici, kteří hledají alibi pro svůj debakl. Druhou skupinou jsou političtí adepti, kteří si nejsou jisti svým vítězstvím a proto si dělají alibi dopředu,“ rýpnul si do Drahoše Ovčáček na sociálních sítích.

Poté začal citovat slova odborníků, která se mezitím objevila v médiích. „Civilní kontrarozvědka nyní nemá žádné relevantní informace o tom, že by cizí tajné služby nezákonně ovlivňovaly volby v Česku včetně prezidentských,“ připomněl na sociálních sítích hradní mluvčí.

Drahoš se kvůli problému sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který ho ujistil, že se hrozbou zpravodajci zabývají.. „Pan Sobotka s panem Drahošem konstatovali, že byly ovlivněny volby. Českého slavíka,“ spojil zprávu o možném ruském ovlivňování voleb s nedávnou kauzou kolem Českého slavíka mluvčí. „Pan Sobotka podpoří, Bakalovo médium pochválí. Obvyklý a už značně průhledný scénář. Matrix v akci,“ dodal Ovčáček.

‪Pak přidal i slova prezidenta Miloše Zemana, který se ke všemi vyjádřil při své návštěvě jižní Moravy. „Zeman o Drahošově obavě ze zmanipulování voleb: Neurážejte Čechy, nejsou nesvéprávní,“ prohlásil prezident. „Drahoš se chová jako Clintonová během prezidentských voleb,“ dodal.

Vstupte do diskuze (77)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zřejmě odmítne návrh ODS na zrušení starých zákonů

22.07.2018 12:29 Praha - Na nesouhlas vlády zřejmě narazí další návrh poslanců ODS na zrušení 150 zákonů a nařízení…

Zeman jmenuje Maláčovou 30. července

21.07.2018 19:07 Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v…

Otřes u Pospíšila. Kvůli koupi bytu budou padat hlavy

21.07.2018 17:43 Praha - Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil je připravený propustit svého asistenta v…

Vyšší platy? Ani náhodou, shodli se Zeman a Babiš

21.07.2018 16:50 Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama