Kalousek znovu perlí: Revanšisti omdlévají blahem, mráz přichází z Kremlu

Praha – Miroslav Kalousek už sice nestojí v čele TOP 09 - v neděli jej nahradil Jiří Pospíšil - ale přesto se dál velmi ostře vyjadřuje k jednání o nová vládě i složení a vedení sněmovních výborů. Dal důrazně najevo, že se mu nelíbí ani kandidát na ministra vnitra, ano nový předseda výboru pro bezpečnost.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

„Pánové Babiš, Filip a Okamura realizují společný politický program "TBJM"- Teraz, Boha jeho, my. Revanšisté Listopadové revoluce omdlévají blahem...“ komentoval vyjednávání o nové vládě Kalousek.

Andrej Babiš už potvrdil, že kandidátem na ministra vnitra je bývalý náměstek úřadu a někdejší šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar. Média ale v souvislosti s jeho osobou upozornila, že byl donedávna členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

To neuniklo ani Kalouskově pozornosti. „Nový ministr vnitra za ANO si jistě bude dobře rozumět s předsedou bezpečnostního výboru Kotenem za SPD. Mráz přichází...Z Kremlu,“ rýpnul si dnes již bývalý předseda TOP 09.

Narážel tak mimo jiné na poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie SPD Radka Kotena, který bude stát v čele bezpečnostního výboru. Tomu zase některé média a kritici vyčítají, že v minulosti šířil dezinformace.

Na facebooku pak byl členem skupin podporujících referendum o vystoupení ČR z EU, skupiny označující islám za smrtelné zlo či fanouškem stránky nazvané Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový přítel. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy jeho hnutí Kotenovi doporučí, aby o prověrku požádal, pokud se stane šéfem výboru. 

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš překopává vládu: Končí i ministr Hüner, rošády na další postech

22.06.2018 10:30 Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, by měl druhý…

Hnutí Slušní lidé bude v Brně kandidovat se Soukromníky, útočí na projekty…

22.06.2018 10:18 Brno - Hnutí Slušní lidé, které dle odborníků patří ke krajní pravici, bude v podzimních…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 09:48 Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš už Šlechtovou ve vládě nechce. Jsem ráda, že jsem na obraně nepřišla…

22.06.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) měl by dnes odpoledne zveřejnit kandidáty hnutí ANO do menšinové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama