Schwarzenberg: S ODS jsem se vždy pral, Klausové mě nenáviděli. Ale tohle je ubohost

Praha - Šéf ODS Petr Fiala dnes jako jediný nominant nebyl zvolen do vedení Poslanecké sněmovny. A to přesto, že občanští demokraté ve volbách skončili druzí. Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga je to ubohost.

Přidejte svůj názor 125 komentářů

Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic

„Po celý můj politický život v České republice jsem se, po pravdě řečeno, s ODS pral. Václav Klaus starší i mladší mě kvůli tomu pochopitelně nenáviděli,“přiznal Karel Schwarzenberg.

Dnešní dění je ale podle něj mnohem horší. „Co se ale dnes odehrálo ve Sněmovně, svědčí o ubohosti velké části nově zvolené dolní komory Parlamentu. Neboť ODS, přiznejme, ve volbách uspěla a má druhý nejsilnější poslanecký klub,“ připomněl volební výsledek čestný předseda TOP 09.

Ani přesto nebyl kandidát občanské demokracie zvolen místopředsedou Sněmovny. „Do vedení Sněmovny byli zvoleni zástupci komunistů, okamurovců i pirátů, ale vážený předseda, universitní profesor Petr Fiala zvolen nebyl. Svědčí to o naprosté ztrátě politické kultury,“ nebere si servítky Schwarzenberg.

Dodává, že druhý nejsilnější poslanecký klub má nepochybně mít ve vedení Sněmovny své zastoupení. „Nová většina ve Sněmovně, tedy ANO, SPD a komunisté, nemá úctu k demokratickým zásadám a pravidlům. Máme se tedy opravdu ještě na co těšit, naši noví poslanci se krásně předvedli,“ dodal.

Podobně mluví o prezidentský kandidát Michal Horáček. „Funkce v PSP se začínají plnit poslanci za KSČM a SPD. Jedna strana je založena na nenávisti k demokracii, druha svou politiku založila na komerčním nacionalismu a kapitalizaci strachu. Přesto věřím, že jim nedovolíme příliš. Ceremoniální důstojnost prezidenta stačit nebude,“ uvedl na sociálních sítích Horáček.

Vstupte do diskuze (125)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trestně stíhaný Babiš se sám jmenoval koordinátorem boje s korupcí. Srab a…

17.07.2018 10:13 Aktualizováno Praha – Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se stal předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s…

Ovčáček se naštval: Ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Pražská kavárna…

17.07.2018 09:13 Praha - Summit v Helsinkách, na kterém se setkali šéf Kremlu Vladimir Putin a americký prezident…

Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím…

17.07.2018 08:28 Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového…

ANO navrhlo novou kandidátku v Praze, Nachera na postu jedničky vystřídá…

16.07.2018 21:17 Praha – Pražskou kandidátku ANO do podzimních komunálních voleb nepovede poslanec Patrik Nacher.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama