141 tisíc podpisů? Velká legitimita pro mou kandidaturu na Hrad, říká Drahoš

Praha - Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš uvítal, že ministerstvo vnitra potvrdilo 141.000 podpisů pod jeho prezidentskou kandidaturou. Miloši Zemanovi jich bylo potvrzeno zhruba 104.000, Michalu Horáčkovi asi 87.000.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jiří Drahoš

"My jsme nezávodili o největší množství podpisů. Na žádný rekord jsme nešli, ale tak se to nějak sešlo s pomocí našich 2000 dobrovolníků," řekl Drahoš. "Mám radost z toho důvodu, že to dává určitou legitimitu mé kandidatuře, legitimitu jinou, než jsou politické nominace. Je to kandidatura s velkou podporou veřejnosti," doplnil.

Podle ministerstva vnitra měl Drahoš u odevzdaných podpisů chybovost zhruba 2,6 procenta, úřad mu proto takový počet hlasů z odevzdané petice odečetl. "Je to formální potvrzení korektnosti kandidatury, že všechny dokumenty byly správně. Člověk teoreticky nikdy neví, ale že bych špatně spal kvůli tomu, že bych měl představu, že najednou zmizí 70.000 podpisů, jak se to stalo údajně jednomu z kandidátů, z toho jsem obavu neměl," řekl dnes Drahoš na tiskové konferenci při příležitosti převzetí čestného doktorátu japonské univerzity v Kóbe.

Rektor univerzity v Kóbe Hiroši Takeda uvedl, že univerzita doktorátem oceňuje dlouholetou spolupráci Drahoše s japonskými vědci. Drahoš se podílel na společných projektech s odborníky z Kóbe od roku 1992, od té doby také patnáctkrát Japonsko navštívil.

"Toho doktorátu si velmi vážím. Je to můj druhý čestný doktorát, první mám od Technické univerzity z Bratislavy. Také ne za nějakou formální spolupráci, ale za skutečnou spolupráci ve výzkumu, ve vědě," řekl. Podotkl, že udělování čestných doktorátů politikům je jistá móda. "Vážím si toho, že oba mé čestné doktoráty jsou za něco, že to není formální akt. Já jsem si musel oba ty doktoráty odpracovat a jsem velmi rád, že to kolegové z Japonska ocenili," uvedl.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama