Zemanovy plky nebudu respektovat, Pelikán patří do kriminálu. Kalousek je v ráži, nešetři prezidenta ani končící vládu

Praha – Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nešetří kritikou na účet končící vlády i prezidenta Miloše Zemana. Okomentoval nejen cestu Zemana do Ruska, ale také kauzu kolem Alího Fajáda.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/
doporučujeme

Jak jsme vás již informovali, výměnu libanonského agenta Alího Fajáda za pětici Čechů unesených v Libanonu vyjednal arabista a starší bratr ministra spravedlnosti Petr Pelikán. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek k věci na twitteru dodal: „Ministr Pelikán nás nikdy neinformoval o tom, že měl ve vězení navštívit Alího Fajáda. Také neobjasnil roli svého bratra v případu. Je na něm, aby celou věc vysvětlil zejména těm, kteří kauzu vyšetřují.“

Právě jeho slova Kalouska zaujala. „Jsou jenom dvě možnosti: 1. Ministr Pelikán hrál "malou domů" v rámci rodiny. 2. Ministr Pelikán hrál svou hru se zpravodajskými službami cizích mocí. Závěr: Obě varianty zaslouží kriminál,“ myslí si šéf TOP 09.

Kromě toho ale okomentoval i jiná Zaorálkova slova, která se tentokrát týkala kontroverzního ruského článku o srpnu 1968. „Podmínkou zlepšení vztahů mezi ČR a Ruskem je, aby ruská média spojená s vládními institucemi nezveřejňovala stanoviska, která jsou hrubým překroucením a dezinterpretací událostí roku 1968 v ČSSR. Nechceme poslouchat (číst), že jsme v roce 1968 čelili Západem organizovanému puči,“ uvedl v reakci na zprávu ruského webu český ministr zahraničí.

Jeho vyjádření sice Kalousek ocenil, neodpustil si ale kousavou poznámku. „Správné prohlášení. Teď prosím ještě vysvětlení, proč Vláda ČR pouštěla Zemana do Ruska. Bylo ve Vaší moci tomu zabránit. Vaše tweetování je teď už passé...“ myslí si.

Na závěr okomentoval i Zemanovo vystoupení v Rusku. „Jako občan ČR, poslanec PS PČR a důstojník AČR se ostře distancuji od plků, kterých se můj prezident a vrchní velitel dopustil v Soči. Nebudu je respektovat v žádné ze svých pozic a hodností,“ dodal ostře Kalousek.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama