Dukův dopis pro Okamuru dál víří vášně. Tentokrát promluvili Herman a Kalousek

Praha – Už v minulých dnech jsme vás informovali o tom, jaké reakce vyvolal dopis kardinála Dominika Duky pro šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kauza stále neutichá, své si k tomu řekli i končící ministr kultury Daniel Herman a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Daniel Herman

„Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v České republice i řada jiných témat. Přál bych vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavení sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ píše Duka v dopise, který zveřejnil šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Duka však svým kritikům vzkázal, že vždy k výsledkům voleb gratuloval představitelům různých stran – a letošek nebyl výjimkou. „Vyzvu-li někoho k práci pro právo a spravedlnost, řeknu-li, že mi na srdci leží bezpečí lidí v této zemi, nemám se za co stydět a za svými slovy si stojím,“ uvedl.

Kardinála se na twitteru zastalo i pražské arcibiskupství. „Pan kardinál pana Okamuru nepodporuje, jen mu napsal zdvořilostní dopis, pokračoval v tradici, kterou zahájil už kardinál Vlk, který psal podobné dopisy po každých volbách všem 'úspěšným',“ uvedlo arcibiskupství.

Jenže právě tato slova vyvolala další reakce. „„Dosvědčuji, že kardinál Vlk nikdy negratuloval nedemokratickým stranám. Jako dlouholetý sekretář jsem o jeho činech a postojích dobře informován,“ obratem zareagoval Herman (KDU-ČSL).

Podobná slova přidal i někdejší předseda lidovců a současný šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Mohu přispět svou zkušeností z KDU-ČSL a TOP 09: Milých dopisů od kardinála Vlka jsme dostali řadu, blahopřání k volbám však nikdy,“ uvedl na twitteru.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak je na tom Kalousek po operaci? Jeho kolega prozradil detaily z…

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi už je po operaci lépe. Informoval o…

Čeští politici oceňují Annana jako humanistu

18.08.2018 16:38 Praha - Osobnost světového formátu a velký humanista byl podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD),…

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

18.08.2018 14:34 Aktualizováno Komentář: Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama