Topolánek? Arogantní h*jzl se vztyčeným prostředníčkem. Je namyšlený a vulgární, udeřil senátor

Praha - Senátor, bývalý policejní vyšetřovatel a předseda správní rady Transparency International Václav Láska varuje před prezidentským kandidátem Mirkem Topolánkem. Konkrétně připomíná Topolánkovo chování ještě jako předsedy ODS:

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Topolánek, Mirek

„Píše se přelom tisíciletí. V Česku vládne 'opoziční smlouva'. V rámci ní ČSSD a ODS připraví protiústavní a nedemokratickou změnu volebních zákonů, která by jim zajistila do budoucna trvalou vládu. Neb by ze hry vyřadila malé strany kolem 5 až 10 procent volebního potenciálu. Sněmovna změny schválí,“ připomíná několik let staré politické dění politik.

Tyto změny pak dostaly na stůl právě senátoři. „Osobnosti v Senátu včetně třeba Petra Pitharta se připravují na diskuzi, argumentaci, přesvědčování. Aby tenhle velmi kontroverzní návrh důkladně probraly. Začíná diskuze. Mirek Topolánek však zdvihá ruku a na jeho pokyn všichni senátoři ODS odcházejí do senátní hospody. Ostatní pět hodin mluví do prázdných lavic. Pak se senátoři ODS vrací a zákony si prohlasují,“ vzpomíná Láska.

Ústavní soud ale následně zákony zrušil jako protiústavní. „Mirek Topolánek tehdy prokázal aroganci a absolutní neúctu vůči diskuzi, kolegům, demokracii. ODS tehdy prostě měla v Senátu sílu prohlasovat si co chce, a tak to zcela arogantním způsobem udělala,“ tvrdí senátor.

„Co z toho plyne? Mimo jiné to, že Senát nemůže plnit svoji kontrolní funkci, je-li obsazen stranickými kádry. Ale zejména to, že Mirek Topolánek demokracii uznává jen dokud nemá dostatečnou sílu. Dokud je menšinou. To se mu demokracie hodí a dovolává se jí. Stane-li se většinou, chová se jako arogantní h*jzl. Který nejenom, že odmítne demokratické principy, ale ještě přitom svým kolegům a oponentům s gustem ukáže vztyčený prostředníček. Takový je Mirek Topolánek. Esence arogance, namyšlenosti a vulgarity,“ dodává Láska.

Vstupte do diskuze (38)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama