Z ČSSD se stává nevolitelná sekta? Sobotka a Dienstbier se rozčilují. Pak ale přišla tvrdá rána

Brno/Praha – Brněnská ČSSD o víkendu rozhodla o vyloučení šéfredaktora Deníku Referendum Jakuba Patočky ze strany. Patočka to označil za pošlapání sociálnědemokratických ideálů, kterému hodlá vzdorovat. Krok ostře odsoudil také bývalý ČSSD Bohuslav Sobotka.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Bohuslav Sobotka

Důvodem pro vyloučení je Patočkův podíl na organizaci referenda o poloze nádraží v Brně a jeho kritika postojů ČSSD k této problematice. „Rozhodnutí městské konference pokládám za věcně nepřijatelné, formálně neplatné a především za pošlapání ideálů sociálnědemokratického hnutí," uvedl Patočka v prohlášení.

Poukázal na to, že podle stanov měl právo účastnit se jednání, kde se o jeho záležitosti mluvilo. „Ani komunisté nevylučovali ze strany tak, že by na příslušné jednání dotyčného člena nepozvali," uvedl Patočka.

Krok brněnské ČSSD se nelíbí ani Sobotkovi. „S vyloučením J. Patočky z ČSSD nesouhlasím, nebyl pro to důvod. Pokud tahle politika bolševické netolerance v soc. dem. zvítězí, stane se z ní nevolitelná sekta,“ uvedl na twitteru.

Patočky se zastali i další sociální demokraté. „Brněnská ČSSD - "slimáci", kritika snahy o dostupné bydlení místo vlastní snahy o totéž a teď vyloučení Jakuba Patočky za občanskou aktivitu při místním referendu o odsunu brněnského nádraží. Nezmění-li se něco radikálně, zaslouženě skončí ČSSD v dalších volbách (nejen v Brně) pod hranicí volitelnosti,“ upozornil exministr pro lidská práva Jiří Dienstibier.

Sobotkova slova naopak ostře zareagoval bývalý sociální demokrat a exministr vnitra Martin Pecina. Bohuslav Sobotka ho prý svým výrokem velmi pobavil. „Toto sděluje člověk, který v rámci své bolševické netolerance vyštval ze strany všechny své názorové odpůrce a udělal z ní nevolitelnou sektu. Jeho nulová sebereflexe je neuvěřitelná. Jen kroutím hlavou nad tímto individuem....“ rýpnul si.

Vstupte do diskuze (61)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek poslal vzkaz z nemocnice. Topolánek zatím zpucoval ty, kteří si z…

16.08.2018 22:12 Aktualizováno Praha - Předseda klubu opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek se zotavuje z několikahodinové operace…

Zeman nezvládá výkon funkce? Politici naznačují, že by měl skončit. To…

16.08.2018 22:12 Aktualizováno Praha – Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že prezident Miloš Zeman nepřednese…

V Česku vznikla nová politická strana. Piráti se vůči ní ostře vymezili

16.08.2018 16:47 Praha - Na ministerstvu vnitra se registrovala Moravská a Slezská pirátská strana. Má oficiální…

Ondráček se vydání nebojí: Kartáček na zuby mám připravený, mohou si pro…

16.08.2018 16:39 Aktualizováno Praha - Poslanecká sněmovna dostala na stůl žádost. aby vydala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama