Kajínek šokoval politiky: Je to psychopat, říká žvásty. Je to nebezpečné a na zvracení

Praha – Velké kontroverze vyvolal dokumentární seriál televize Prima Já, Kajínek. Stanice si pořad pochvaluje, protože první díl, který byl odvysílán v neděli, měl sledovanost asi 1,3 milionu. Někteří politici ale netají své zděšení.

Přidejte svůj názor 157 komentářů

Jiří Kajínek po 23 letech vyšel z vězení

„Velmi masivní reklama provázela televizní pořad o Kajínkovi. Asi jsme nemohli očekávat žádné 'veledílo'. Už vybrané téma vyvolávalo rozporuplné diskuse, a to jak mezi odborníky, tak u laické veřejnosti. Televizní obrazovka však předčila očekávání,“ nevěřícně konstatoval předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.

Poukazuje na to, že ze zločince je najednou celebrita. „Z člověka, který soustavně porušoval zákony, se autoři chtíc nechtíc pokusili vytvořit akčního hrdinu, jenž okrádal bohaté, stát a pojišťovny,“ naráží politik na slova Kajínka, který prý okrádal jen „komunisty a pojišťovny“.

„Tento pokroucený pohled, který nám předložili autoři, skýtá i skrývá nebezpečí. Mladí lidé hledají své idoly, pokud nemají dobré zázemí rodiny, mohou tedy snadno podlehnout vlivu tohoto pokřiveného ideálu Kajínka. A jeho zákony nerespektující minulost neradno opakovat. Pouze vypnout, či přepnout obrazovku není řešením, jen ochranou našeho zdravého rozumu a duševního zdraví,“ dodává Kováčik.

Podobně zděšený byl po pořadu také lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. „Žvásty #Kajínek na TV #Prima jsou neuvěřitelné. Zloděj, který okradl stovky lidí se nyní obhajuje...okradl jsem pojišťovny a komunisty. Tak to je naprostý #psychopat a celý pořad je naprosto ke zvracení,“ napsal na twitteru.

Vstupte do diskuze (157)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD jako fackovací panák? Babiš podráží už před vznikem koalice, rýpl si…

18.06.2018 09:39 Bratislava/Praha - Spor o Miroslava Pocheho komentuje i slovenský list Denník N. ČSSD je podle něj…

Drsné hádky o Pocheho: To jsou bohapusté lži, zuří europoslanec. Pak vše…

18.06.2018 09:29 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip v nedělních Otázkách Václava Moravce prozradil, že jeho straně…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 09:21 Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Zeman chce, aby si Poche rozmyslel kandidaturu na ministra zahraničí

17.06.2018 18:22 Aktualizováno Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama