Podnapilá a frustrovaná Marksová neunesla situaci. Vypouští trapná a sprostá obvinění, hájí Staníka Okamura

Praha - Podle končící ministryně práce Michaely Marksové Tominové (ČSSD) tajemník Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník pronášel na půdě Poslanecké sněmovny rasistické výroky na adresu menšin. Její slova potvrdili i další svědci. Podle Okamury je vše ale jen kampaň a Marksová lže.

Přidejte svůj názor 123 komentářů

Tomio Okamura hlasuje ve volbách do Sněmovny

Staník prý mluvil o tom, že by „Židi, homosexuálové i Cikáni měli jít do plynu", uvedl server Aktuálně.cz . Ke konfliktu před dvěma týdny v jednom z restauračních klubů dolní komory. Marksová serveru popsala, že když do sněmovního klubu vešla, silně opilý Staník ji oslovil jako Marxovou-Engelsovou. Řekl pak, že ministryně podporuje homosexuály. „Mluvil o tom, že by měli jít do plynu a že by se měli zlikvidovat," uvedla politička. Dodala, že se se Staníkem pohádala. Řekla, že podle jejích kolegů tajemník SPD stejně mluvil i o Židech a Romech. 

Tajemník SPD serveru v textové zprávě napsal, že nikdy nic takového na adresu menšin neříkal a vše je „sprostá lež od zoufalé politické konkurence". Poslanec SPD Jaroslav Holík, jemuž Staník dělá asistenta, o incidentu nevěděl. Řekl, že pokud se informace potvrdí, bude po Staníkovi žádat omluvu a vyvodí důsledky. „Říct ‘do plynu’ je hodně nešťastné, tam by musela být důraznější sankce," řekl poslanec.

K věci se vyjádřil také šéf hnutí Tomio Okamura. „Média vlastněná tunelářem Bakalou pokračují v antikampani proti SPD, jelikož jsem dlouhodobým zastáncem postižených občanů Ostravska proti vytunelování OKD. Dnes Bakalova média šíří obvinění z rasistických výroků, které měl údajně říkat pracovník kanceláře SPD Jaroslav Staník,“ tvrdí politik.

Končící mistryni označil jako „častou a pravidelnou návštěvnici sněmovního baru. „Dosluhující ministryně ČSSD Michaela Marxová-Tominová propadla ve volbách stejně jako celá ČSSD a nebude poslankyní. Věc se měla odehrát večer ve sněmovní restauraci před 14 dny, tedy krátce po volbách. K čemu skutečně došlo? Podnapilá paní ministryně Marksová zřejmě neunesla svoji situaci, pokud zde potkala pana Staníka, který kdysi odešel z ČSSD, neboť byl kritikem politické zrady této strany na lidech. Souběh alkoholu a frustrace ze ztráty funkce dává zášti křídla. Její obvinění, která nyní vypouští, jsou trapná a sprostá,“ nebral si servítky Okamura.

Podle něj jde o lež, kterou šíří zoufalá politická konkurence. „Cílem je jen pošpinit naše hnutí SPD a snížit naší důvěryhodnost u veřejnosti. Kvůli velkému úspěchu hnutí SPD ve volbách se z nás opět snaží politici jiných stran a mainstreamová média udělat xenofoby, rasisty, populisty či nás jinak pošpinit, aby snížili náš úspěch. Nevěřte těmto podvodníkům, kteří Vám tady vládnout už více než 20 let. Držme spolu a změny směrem k přímé demokracii a lepšímu životu pro všechny občany prosadíme,“ dodal předseda hnutí SPD.

Vstupte do diskuze (123)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD jako fackovací panák? Babiš podráží už před vznikem koalice, rýpl si…

18.06.2018 09:39 Bratislava/Praha - Spor o Miroslava Pocheho komentuje i slovenský list Denník N. ČSSD je podle něj…

Drsné hádky o Pocheho: To jsou bohapusté lži, zuří europoslanec. Pak vše…

18.06.2018 09:29 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip v nedělních Otázkách Václava Moravce prozradil, že jeho straně…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 09:21 Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Zeman chce, aby si Poche rozmyslel kandidaturu na ministra zahraničí

17.06.2018 18:22 Aktualizováno Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama