Zavedení eura by zakotvilo ČR na Západě. Není pravda, že EU neřeší migraci, tvrdí politik

Praha - Europoslanec Petr Ježek (ANO) se domnívá, že by vstup do eurozóny byl nejlepší zárukou zakotvení České republiky na Západě. V současném volebním období nicméně podle něj realistický není. V zájmu Česka také je, aby se intenzivně zapojilo do společného evropského úsilí o řešení migrační krize.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ilustrační foto

"Myslím, že směřování České republiky do eurozóny je tím nejlepším jejím zakotvením na Západě. Ať by se zde stalo cokoli, bylo by těžší Českou republiku nějakým způsobem vyvádět z Evropské unie na východ, jak to chce Tomio Okamura," řekl Ježek.

V nadcházejících čtyřech letech ale podle Ježka zavedení společné evropské měny v Česku pravděpodobné není. Podle něj se musí země zaměřit na jiný úkol. "Co je nejpodstatnější v období do příštích voleb, je snažit se spojovat absolutně rozdělenou společnost. Kampaň ohledně eura by tomu nepřispěla," řekl.

"Těmi zásadními problémy EU jsou migrační krize a její důsledky a bezpečnost," řekl také Ježek. Přijatá opatření EU podle něj umožnila snížit počet příchozích migrantů na pětinu proti době, kdy migrační krize vrcholila, řekl Ježek. "Politici, kteří říkají, že Evropská unie nedělá nic proti migraci, si buď úmyslně vymýšlí, nebo o tom nic neví," řekl.

Očekává, že čeští politici budou informovaní o tom, co EU ve věci skutečně dělá. "Abychom nejeli do Bruselu s objevným nápadem snažit se potápět lodě převaděčů migrantů, když tato operace již běží dva roky v reálu. Došlo k zadržení stovek plavidel a tisíců lidí," řekl.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Zvyšování platů? Zatím roste hlavně napětí, jednání vlády s odbory…

19.06.2018 15:26 Praha - Ani dnešní jednání předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 15:24 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro…

19.06.2018 13:57 Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama