Bartík smazal slova o Zemanově rakovině. I laikům je jasné, že o svém zdraví neříká pravdu, rýpl si

Brno - Svatopluk Bartík, brněnský radní zvolený jako nestraník za hnutí Žít Brno, se postaral o velký poprask, když na sociálních sítích zveřejnil informaci, že prezident Miloš Zeman trpí rakovinou. Teď svá slova z internetu stáhl, neodpustil si ale komentář.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

Bartík status o údajné rakovině Miloše Zemana zveřejnil ve chvíli, kdy končila uzávěrka nominací na hrad. Argumentoval tím, že v tu chvíli je možno jít ven s pravdou o Zemanově zdraví. „Má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnozu zná už cca 3 týdny. Léčbu odmítl. Prognóza 3 - 7 měsíců. Zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji. Konec hlášení," uvedl.

Dodal také, že kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády, a Zeman zároveň znovu nekandidoval, tuto zprávu by nešířil. „Myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla,“ vysvětloval.

Za svoje slova ale sklidil kritiku – a to nejen z Hradu. Kancelář prezidenta oznámila, že na Bartíka podala žaloba a trestní oznámení. „Jsou to odporné lži a kdo je šíří, je lidský odpad,“ vzkázal politikovi mluvčí Zemana Jiří Ovčáček.

Svého kolegu kritizovala také předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová. Uvedla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka. „Je to soukromá aktivita Svatopluka Bartíka a za hnutí to nemůžu komentovat. Píše své osobní názory a jde to mimo hnutí," dodala Antonová.

Sám Bartík k tomu pak dodal: „Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mne, tak na prezidenta. proto svůj pondělní post nyní deaktivuji.“

Na věcech, které řekl, ale trvá. „Jsem nadále přesvědčen, že veřejnost má zásadní právo znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele, zvláště jeli i nám laikům zřejmé, že není vůbec v pořádku a dotyčný o svém zdraví neříká pravdu,“ dodal brněnský politik.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Zvyšování platů? Zatím roste hlavně napětí, jednání vlády s odbory…

19.06.2018 15:26 Praha - Ani dnešní jednání předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 15:24 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro…

19.06.2018 13:57 Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama