Předsedkyně hnutí Žít Brno kritizovala radního Bartíka za tvrzení o zdraví Miloše Zemana

Brno – Šéfka hnutí Žít Brno Barbora Antonová kritizovala radního Svatopluka Bartíka za to, že zveřejnil na internetu tvrzení o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Hnutí ale z Bartíkova chování nebude vyvozovat žádné důsledky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prezident Miloš Zeman

Radní za Brno-střed, který byl zvolen v komunálních volbách jako nestraník právě za Žít Brno, na facebooku napsal, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Uvedl také, že prezident o tom tři týdny ví.

Antonová dnes řekla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka.

Žít Brno se k záležitosti jako politické hnutí nijak nestaví. „Je to soukromá aktivita Svatopluka Bartíka a za hnutí to nemůžu komentovat. Píše své osobní názory a jde to mimo hnutí," uvedla Antonová. Záležitost nechtěl komentovat ani primátorův náměstek a místopředseda Žít Brno Matěj Hollan. Podle něj to s výkonem Bartíkovy funkce nijak nesouvisí.

S Bartíkovým postupem prý Antonová nesouhlasí. „Pokud se otevřela nějaká diskuse, není to vůbec o zdravotním stavu, zda je to pravda, nebo není, ale o našem vztahu k soukromým informacím. Někteří s nimi zacházejí jako s veřejným majetkem, a to by se nemělo. Je to bez ohledu na to, zda je to prezident, nebo někdo jiný. Přijde mi to neetické," zdůraznila.

Prezidentův ošetřující lékař Miloslav Kalaš dnes označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle něj to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z vyjádření, které ČTK zaslal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí později na twitteru uvedl, že Zemanův právní zástupce podal na Bartíka trestní oznámení a žalobu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá zůstane náměstkyní jihomoravského hejtmana, rozhodl kraj

16.07.2018 13:48 Brno - Taťána Malá (ANO), která minulý týden skončila po 13 dnech v čele ministerstva spravedlnosti…

Poche musí počkat. Vedení ČSSD se v úterý nesejde, přišlo moc omluvenek

16.07.2018 12:29 Praha - Vedení ČSSD mělo v úterý řešit situaci na ministerstvu zahraničí, kvůli vysokému počtu…

Vondráček zahajuje návštěvu USA. Zavítá do Kongresu, sejde se s českými…

16.07.2018 12:20 Praha/Washington - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes zahájil desetidenní návštěvu USA.…

Spor o odměnu za Lidový dům bude ještě řešit Nejvyšší soud

16.07.2018 10:50 Brno - Vleklým sporem o nárok na odměnu pro právníka Václava Halbicha v kauze Lidového domu se bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama