Zeman má rakovinu, zbývá mu maximálně 7 měsíců, tvrdí politik. Jste lidský odpad, vzkázal mu Ovčáček

Brno/Praha – Brněnský politik, někdejší poradce premiéra Bohuslava Sobotky pro boj s korupcí a spoluzakládal hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík vyvolal velký rozruch, když na sociálních sítích zveřejnil údajnou diagnózu prezidenta Miloše Zemana. Obratem se k ní vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 319 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

„Za chvíli skončí uzávěrka nominací na hrad, takže je možno jít ven s pravdou o zdraví Miloše zemana: má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnozu zná už cca 3 týdny. Léčbu odmítl. Prognóza 3 - 7 měsíců. Zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji. Konec hlášení," uvedl na sociálních sítích.

Komunální politik také uvedl důvod, proč tyto informace zveřejnil. „Kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády, a zeman zároveň znovu nekandidoval, jistě bych to nešířil. myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla,“ dodal Bartík.

Jeho příspěvek vyvolal bouřlivou debatu, mnozí poukazovali na dřívější zvěsti o údajně špatném zdravotním stavu prezidenta, jiní poukazovali na to, že je to informace, která je bez zdroje a tudíž ji prostě není možné ověřit. Další dokonce Bartíka varovali, že se jedná o pomluvu.

Podle § 49 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích se přestupku proti občanskému soužití se pomluvy dopustí ten, kdo jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch. Vzhledem k tomu, že zákon nestanoví výslovně, že je třeba úmyslného zavinění, postačí k odpovědnosti za tento přestupek zavinění z nedbalosti. Za tento přestupek může být jeho pachateli uložena pokuta až do výše 1.000 Kč.

Na zprávu po několika desítkách minut zareagoval také Jiří Ovčáček. „Jsou to odporné lži a kdo je šíří, je lidský odpad,“ vzkázal Bartíkovi. Dodal také, že na politika bude podána žaloba a trestní oznámení.

Vstupte do diskuze (319)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český majstrštyk. V4 se chová jako parta vzdorovitych puberťáků, zuří…

23.06.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš čelí kritice za to, že v neděli nepojede na minisummit Evropské unie,…

Fraška s Pochem a Hamáčkem? Žádné ústupky, ČSSD by to poškodilo,…

23.06.2018 21:02 Aktualizováno Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan…

Babiš telefonoval Merkelové. Výrok o bojkotu odmítl, minisummit je prý z…

23.06.2018 20:06 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ohradil proti slovům o bojkotu nedělního minisummitu EU…

Kontroverze kolem Malé? Měla by naslouchat a nic nekomentovat, vzkázal jí…

23.06.2018 18:20 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama