Zaorálek odmítl střet civilizací. Věří ve vzájemné obohacování kultur

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na odborné konferenci o mezikulturním dialogu a roli médií varoval před budováním zdí mezi různými kulturami. Společně s šéfem české diplomacie v zahajovacím panelu usedl také egyptský velvyslanec v Česku Abdar Rahmán Saláhaddín.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Lubomír Zaorálek

"Různé kultury zůstávají naživu jen díky mezikulturnímu dialogu, jinak se stanou mrtvými," řekl Zaorálek na úvod konference, které se účastní odborníci z Evropy i muslimských zemí. "Naše kultura existuje jen díky tomu, že existují jiné kultury a společně nás všechny obohacují," dodal.

Navzdory pesimistickým scénářům o nevyhnutelném střetu civilizací věří v univerzálnost lidských hodnot. Vymezil se také vůči negativnímu hodnocení takzvaně "postpravdivé" éry, v níž se společnost nachází.

"Pro mne to znamená, že nejsme vězni jedné nezpochybnitelné pravdy. Že naše různé pravdy se stávají předmětem kritického hodnocení a jsou ve vzájemném dialogu," uvedl Zaorálek.

Velvyslanec Abdar Rahmán Saláhaddín se ve svém projevu zaměřil na roli médií a komunikačních technologií ve vytváření obrazu o jednotlivých civilizacích a národech. Saláhaddín upozornil na zneužívání sociálních sítí k šíření nenávisti, netolerance a násilí. "Kde je hranice svobody projevu a výzvami k zabíjení?" zamýšlel se velvyslanec.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší problém je nelegální migrace, zopakoval Babiš v projevu o EU

19.06.2018 15:42 Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit …

Zvyšování platů? Zatím roste hlavně napětí, jednání vlády s odbory…

19.06.2018 15:26 Praha - Ani dnešní jednání předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa…

Babiš o Agrofertu všem lhal? TI přišla s vážným obviněním

19.06.2018 15:24 Aktualizováno Praha – Skupina Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila,…

Mirdovi s láskou... Soukup poslal Kalouskovi milostný vzkaz, všem je pro…

19.06.2018 13:57 Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se svěřil, že mu moderátor, majitel stanice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama