Zeman trpí sérií duševních i tělesných poruch. Senát by mu měl ukázat jeho místo, udeřil syn slavného otce

Praha - Pražský starosta a politik TOP 09 Ondřej Kolář se pustil do prezidenta Miloše Zemana za jeho slova o tvořivém využívání české ústavy. Syn známého diplomata Petra Koláře poukazuje, že by měl zasáhnout Senát.

Přidejte svůj názor 578 komentářů

Miloš Zeman

„Já si myslím, že přišla pravá chvíle na to, aby Senát dal jasně prezidentovi najevo, kde je jeho místo a jaké jsou jeho povinnosti, jaké má pravomoci. K výkladu Ústavy je zřízen Ústavní soud, ten sídlí v Brně, nikoliv na Hradě,“ připomněl Ondřej Kolář.

Zeman argumentoval tím, že je znám tím, že Ústavu České republiky používá tvůrčím způsobem. Ani to se politikovi nelíbí. „A kreativní výklad základního zákona země, navíc ze strany osoby, která zjevně trpí blíže neurčenou sérií poruch duševních i tělesných, je nemyslitelný. Já si troufám, s prominutím na plnou hubu, říct, že prezident Zeman vytváří ústavní krizi, vytváří ji vědomě a vědomě nejedná v zájmu republiky, což je jeho základní povinnost,“ nebere si servítky.

I proto by proti prezidentovi rázně zakročil „Není způsobilý pro výkon své funkce a měl by být žalován pro velezradu. Nebezpečí pro tuto zemi je Zeman! Co na to ctění páni senátoři Jiří Růžička a Tomáš Czernin?“ uvedl s odkazem na senátory zvolené do horní komory Parlamentu za TOP 09.

Ondřej Kolář je český politik, právník a od roku 2014 starosta Prahy 6 za TOP 09. Jeho otcem je známý český diplomat Petr Kolá, který působiljako velvyslanec v USA, Rusko, Švédsku či Irsku. I on patří mezi kritiky prezidenta Miloše Zemana, kterého označil za „trojského koně" Ruska. V roce 2016 zvažoval, že by proti němu kandidoval v prezidentských volbách. Nakonec se však v březnu 2017 rozhodl, že kandidovat nebude.

Vstupte do diskuze (578)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama