Babiš si za všechno může sám? Okamurovci mu poslali ostrý vzkaz

Praha – Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura uvedl, že hnutí ANO nabídl vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Jenže předseda ANO Andrej Babiše to odmítl. A tak mu SPD poslala jasný vzkaz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomio Okamura hlasuje ve volbách do Sněmovny

„Hnutí SPD nabídlo hnutí ANO vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Předseda hnutí ANO to odmítl s tím, že vládní spolupráce s SPD je pro ANO nepřijatelná,“uvedlo v usnesení předsednictvo Okamurovo hnutí.

SPD proto prý považuje tato slova za jasný signál, že vládní projekt hnutí ANO nepočítá s podporou SPD. „Plnou odpovědnost za odmítnutí vládní spolupráce nyní nese předseda hnutí ANO Andrej Babiš,“ vzkázala SPD šéfovi vítězného hnutí Babišovi.

Okamura a Babiš se osobně sešli v úterý, předseda ANO prý hned požádal o podporu své menšinové vlády. „My jsme řekli, že nebudeme podporovat vládu, která neplní náš program. Pakliže by chtěli plnit náš program, tak jsme připraveni převzít vládní odpovědnost. Taková nabídka ovšem nepadla," řekl po schůzce Okamura. Odmítl i možnost, že by SPD vládě k zisku důvěry přispěla například tím, že by její poslanci opustili při hlasování sál.

Vedení SPD v usnesení také uvedlo, že předsedou klubu se stal Radim Fiala. „Poslanecký klub bude při ustanovení Sněmovny usilovat o funkci místopředsedy Sněmovny. Kandidátem SPD na tuto funkci je Tomio Okamura," píše se v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Kromě toho se hnutí také vyjádřilo k událostem ve Španělsku, které za projev jasné absence demokratické komunikace s občany. „Rozhodnutí španělské vlády zrušit autonomii Katalánska a řešit věci mocenskou silou, prohloubí krizi v zemi. Naprosto zřejmý je postoj EU. EU podporuje referenda jen tam, kde se to hodí. Odpor Katalánců se mocensky nepodaří zlomit a dojde k další eskalaci konfliktu,“ dodává SPD.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá zůstane náměstkyní jihomoravského hejtmana, rozhodl kraj

16.07.2018 13:48 Brno - Taťána Malá (ANO), která minulý týden skončila po 13 dnech v čele ministerstva spravedlnosti…

Poche musí počkat. Vedení ČSSD se v úterý nesejde, přišlo moc omluvenek

16.07.2018 12:29 Praha - Vedení ČSSD mělo v úterý řešit situaci na ministerstvu zahraničí, kvůli vysokému počtu…

Vondráček zahajuje návštěvu USA. Zavítá do Kongresu, sejde se s českými…

16.07.2018 12:20 Praha/Washington - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes zahájil desetidenní návštěvu USA.…

Spor o odměnu za Lidový dům bude ještě řešit Nejvyšší soud

16.07.2018 10:50 Brno - Vleklým sporem o nárok na odměnu pro právníka Václava Halbicha v kauze Lidového domu se bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama