Piráti kvitují možný vznik výboru pro eGovernment, Bělobrádek napadl Okamurovu SPD

Praha - V nové Sněmovně by mohl vzniknout výbor pro eGovernment. Předseda Pirátů Ivan Bartoš po odpoledním jednání s představiteli ANO řekl, že nechce být tlačen do pozice, že jeho strana rozumí právě jen této oblasti.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ivan Bartoš je český politický aktivista a od října 2009, s přestávkou mezi červnem a zářím 2013, předseda České pirátské strany. Autor: Jori Bertel

"Digitalizace je jedna z domén Pirátů, nikoliv však jediná," konstatoval Bartoš. Pokud by však výbor pro rozvoj digitalizace ve státní správě vznikl, projevili podle brněnského primátora a vyjednávače ANO Petra Vokřála (ANO) Piráti zájem o jeho vedení.

Bartoš zdůraznil, že Piráti nechtějí s místy ve výborech "handlovat". Odmítl i to, že by strana rozuměla jen digitalizaci. "My operujeme v celém spektru lidského života, náš program pokrýval gesci jednotlivých ministerstev včetně dalšího ministerstva informatiky. Digitalizace je jedna z domén Pirátů, nikoliv však jediná," uvedl Bartoš.

Na schůzce Pirátů a ANO se podle něj debatovalo o Sněmovně a programu. "Bavili jsme se i o tom, jaké jsou požadavky jiných stran, protože třeba bezpečnostní výbor je velmi poptávaný," uvedl Bartoš.

O obsazení výborů jednali dnes Piráti také se zástupci KDU-ČSL. "Nepovažujeme za vhodné, aby bezpečnostní a obranný výbor a komise, které kontrolují tajné služby, obsadilo hnutí SPD. Myslíme si, že radikální extremistické strany by neměly mít předsedu těchto výborů a těchto komisí," řekl po schůzce předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD jako fackovací panák? Babiš podráží už před vznikem koalice, rýpl si…

18.06.2018 09:39 Bratislava/Praha - Spor o Miroslava Pocheho komentuje i slovenský list Denník N. ČSSD je podle něj…

Drsné hádky o Pocheho: To jsou bohapusté lži, zuří europoslanec. Pak vše…

18.06.2018 09:29 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip v nedělních Otázkách Václava Moravce prozradil, že jeho straně…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 09:21 Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Zeman chce, aby si Poche rozmyslel kandidaturu na ministra zahraničí

17.06.2018 18:22 Aktualizováno Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama