Očistil jsem naše jméno, říká po volbách Hayato Okamura

Praha – Do Poslanecké sněmovny se ve volbách pokoušeli dostat hned dva Okamurové. Mladšímu Tomiovi se to s hnutím SPD povedlo, starší Hayato,který kandidoval v Praze za KDU-ČSL, ale neuspěl. Přesto se podle něj díky této kandidatuře ukázalo, že v České republice není jen jeden Okamura.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Okamura, Hayato (KDU-ČSL)

„Mnozí jistě už víte, že jsem se poslancem nestal. Jsem však mile překvapen vaší velkou podporou - více než 5000 získanými preferenčními hlasy v Praze - a moc za ně děkuji!“ ocenil podporu voličů Josef Hayato Okamura prostřednictvím sociálních sítí.

Protože se do Sněmovny nedostal, má v plánu pokračovat ve svém zaměstnání. „Můj úkol je tedy v tuto chvíli jiný, než být poslancem parlamentu. Soustředím se opět na svoji běžnou práci s japonštinou, na tlumočení delegacím a provádění turistů - a u toho zřejmě už zůstanu,“ myslí si lidovec.

Přesto nehodlá úplně ustoupit do pozadí. „Podle svých sil a omezených možností se chci jako prostý občan nadále k veřejnému dění vyjadřovat. Ale i kdybych už k tomu neměl moc příležitostí - alespoň vy, kteří jste mne v těchto měsících poznali, chápete můj základní názor a životní zaměření,“ vzkazuje svým fanouškům.

„Jsem rád, že jsem splnil svoji povinnost vůči své manželce Ludmile a svým dcerám a synům a že jsem očistil naše jméno. V naší zemi se už ví, že není jenom ten jeden Okamura,“ uvádí s odkazem na svého mladšího a slavnějšího bratra Tomia, který se se svým hnutím Svoboda a přímá demokracie dostal do Sněmovny.

„Jsem vděčný Bohu za to, že se kandidáti tří menších demokratických politických stran - lidovců, Starostů a TOP 09 - těsně do Parlamentu dostali. Nyní je důležité, aby jejich politici v nastalé situaci, kdy mají převahu poslanci populistických a extrémistických stran - stáli pevně při sobě a upřímně mezi sebou spolupracovali. Sám očekávám, že křesťanští demokraté se s vnitřním přesvědčením ujmou potřebné role důrazné, věcné a vytrvalé opozice vůči vládě Babišova ANO,“ dodal Okamura.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český majstrštyk. V4 se chová jako parta vzdorovitych puberťáků, zuří…

23.06.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš čelí kritice za to, že v neděli nepojede na minisummit Evropské unie,…

Fraška s Pochem a Hamáčkem? Žádné ústupky, ČSSD by to poškodilo,…

23.06.2018 21:02 Aktualizováno Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan…

Babiš telefonoval Merkelové. Výrok o bojkotu odmítl, minisummit je prý z…

23.06.2018 20:06 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ohradil proti slovům o bojkotu nedělního minisummitu EU…

Kontroverze kolem Malé? Měla by naslouchat a nic nekomentovat, vzkázal jí…

23.06.2018 18:20 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama