Spolupráce s ANO? Jen pokud budou Babiš a Faltýnek ve vězení, vzkazují Piráti. Sejdou se STAN a ODS

Praha - Šéfem poslaneckého klubu Pirátů se v neděli stal Jakub Michálek, který dosud působil jako předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze a místopředseda Pirátů. Kromě toho bude také jedním z členů vyjednávacího týmu strany. Už teď poslal důrazný vzkaz hnutí ANO.

Přidejte svůj názor 206 komentářů

Bartoš, Ivan

Piráti už oznámili, že v případném hlasování Sněmovny o vydání předsedy ANO Andreje Babiše a jeho zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání budou Piráti hlasovat pro jejich vydání.

Předseda hnutí Ivan Bartoš již dříve vyloučil spolupráci s SPD a KSČM a kvůli podezření z dotačního podvodu šéfů ANO Babiše a Faltýnka také s jejich hnutím.

Podobně to vidí také Michálek. „Pokud by Babiš a Faltýnek byli zavření ve vězení, nějakou spolupráci s ANO si dokážeme představit,“ prozradil v České televizi Pirát.

Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek je však v tomto směru optimista. „Jak pan Babiš, tak já jsme dnes ve 14 hodin získali znovu mandát. Takže je to v jiné poloze. Nevím, jak to bude dál pokračovat ve smyslu další žádosti policie o vydání, kdy přijde, jestli přijde. My jsme oba podali stížnost ke státnímu zástupci,“ uvedl Faltýnek už v sobotu při debatě v ČT. „Věřím tomu, že státní zástupce trestní stíhání zastaví,“ řekl Faltýnek s tím, že z jeho pohledu je to „jednoznačně vykonstruovaná kauza“.

Piráti dnes zahájí povolební vyjednávání se stranami, které se ve volbách dostaly do Sněmovny. Nejdříve se členové vyjednávacího týmu, v jehož čele jsou Bartoš a Michálek, sejdou s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).

Poradu o strategii pro povolební vyjednávání měli Piráti dnes ráno. Kromě Bartoše a Michálka se schůzek s jednotlivými stranami bude střídavě účastnit pět dalších představitelů Pirátů. "Nejedná se přímo o vyjednávání koalic, ale spíše o uspořádání Sněmovny, jednací řád a další technikálie," řekla mluvčí Pirátů Karolína Sadílková k tématům prvních povolebních rozhovorů.

Setkání s představiteli STAN mají Piráti v plánu na dnešní odpoledne. "Bude to taková poznávací schůzka," poznamenala Sadílková. V dalších dnech bude na řadě ODS, která skončila ve volbách na druhém místě. Piráty čeká také schůzka s vyjednávacím týmem vítěze voleb hnutí ANO.

Babiš v sobotu oznámil, že odeslal zprávu všem stranám, které dosáhly na poslanecké mandáty a nabídl jim schůzku. Bartoš s odpovědí vyčkal do neděle. "Pan Bartoš odpověděl i panu Babišovi na SMS, tam se termín ještě ladí, ale do konce týdne by měla být i schůzka s panem Babišem," řekla Sadílková.

Vstupte do diskuze (206)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD jako fackovací panák? Babiš podráží už před vznikem koalice, rýpl si…

18.06.2018 09:39 Bratislava/Praha - Spor o Miroslava Pocheho komentuje i slovenský list Denník N. ČSSD je podle něj…

Drsné hádky o Pocheho: To jsou bohapusté lži, zuří europoslanec. Pak vše…

18.06.2018 09:29 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip v nedělních Otázkách Václava Moravce prozradil, že jeho straně…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 09:21 Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Zeman chce, aby si Poche rozmyslel kandidaturu na ministra zahraničí

17.06.2018 18:22 Aktualizováno Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama