Čunek je zklamaný. Zodpovědnost za volební propad mají ti, co kandidovali

Zlín - Za zklamání označil výsledek lidovců ve volbách do Poslanecké sněmovny zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). V Pardubickém kraji východě získali lidovci pouze jeden mandát.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/

Lidovci získali ve volbách 5,8 procenta hlasů. Místo dosavadních 14 poslanců jich budou mít deset. Strana podle Čunka nedokázala oslovit voliče tak, jak si představovala. "Domnívali jsme se, že osm procent můžeme mít," řekl. 

V letošních volbách do Sněmovny na kandidátce KDU-ČSL nefiguroval. "Zodpovědnost za volební výsledek měli ti, co kandidovali. Proto bych se k věci nechtěl více vyjadřovat," uvedl Čunek.

Ve Zlínském kraji, kde jsou lidovci tradičně silní, stranu volilo 11,41 procenta lidí. Před čtyřmi lety získala v regionu 13,22 procenta hlasů.

Lídr KDU-ČSL v Pardubickém kraji Marek Výborný nepovažuje jeden získaný mandát za neúspěch. Cení si i vysokého počtu preferenčních hlasů pro svou osobu. "Ve volbách evidentně hrálo roli něco úplně jiného, než na co cílily tradiční strany. Všechny méně nebo více výrazným způsobem ztratily," řekl.

Podle něj je to důsledkem nálady ve společnosti ovlivněné nechutí k standardním politickým subjektům. "Nejvíc mne šokuje 30 procent pro hnutí ANO, tak vysoké číslo jsem nečekal. Je otázka, jak lidé vnímají různé skandály a pojetí politiky, které je hodně propojeno s byznysem," dodal Výborný. Cení si i vysokého počtu preferenčních hlasů.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama