Netradiční volby: Bežci si volili poslance během závodu

Nahoruby (Benešovsko) - Někteří z účastníků běžeckého závodu Trailmaniacs na Slapech si dnes vybrali poslance během závodu. Voličský průkaz si vyřídilo deset až 15 běžců.

Přidejte svůj názor

Volby do Poslanecké sněmovny

První z nich odvolil zhruba v 10:45, poslední má do místnosti přiběhnout pět minut před koncem voleb, řekl ČTK jeden z pořadatelů Ondřej Kutiš.

Do 12:30 se ve volební místnosti zastavilo 12 běžců. Jeden z nich na místě zjistil, že s sebou sice má voličský průkaz, ale zapomněl si v autě občanku, bez které volit nemohl. Zbylí účastníci ale odvolili bez problémů. "Koho budu volit jsem se rozhodl až za plentou, na trati jsem na to nemyslel," řekl jeden z běžců ČTK. Volební místnost v Nahorubech je zhruba ve dvou třetinách trati. Běžcům, kteří běží nejdelší 61 kilometrovou trať, tak do cíle po odevzdání hlasu zbývá ještě 20 kilometrů.

"Ze začátku to vzniklo jako vtip, možná taková trošku recese, ale pak jsme si říkali, že je to dobrý nápad umožnit vlastně těm lidem běžet závod a volit zároveň," řekl Kutiš. Podle něj pořadatelé nechtěli, aby se lidé museli rozmýšlet, jestli poběží závod nebo půjdou volit.

Běžcům, kteří se během závodu rozhodli volit, odečtou pořadatelé v cíli čas, který ve volební místnosti strávili. Někteří z nich proto situace využili a například doplnili zásoby pití na zbylou cestu.

Ve volebním okrsku volí kolem 150 lidí. Při posledních parlamentních volbách v roce 2013 bylo odevzdáno 122 platných hlasů. O první místo se tam tehdy dělili komunisté a lidovci se shodnou podporou 25 hlasů. Třetí tam bylo hnutí ANO, čtvrtí sociální demokraté. Je tedy možné, že hlasy až patnácti běžců mohou výsledky voleb ovlivnit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český majstrštyk. V4 se chová jako parta vzdorovitych puberťáků, zuří…

23.06.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš čelí kritice za to, že v neděli nepojede na minisummit Evropské unie,…

Fraška s Pochem a Hamáčkem? Žádné ústupky, ČSSD by to poškodilo,…

23.06.2018 21:02 Aktualizováno Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan…

Babiš telefonoval Merkelové. Výrok o bojkotu odmítl, minisummit je prý z…

23.06.2018 20:06 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ohradil proti slovům o bojkotu nedělního minisummitu EU…

Kontroverze kolem Malé? Měla by naslouchat a nic nekomentovat, vzkázal jí…

23.06.2018 18:20 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama