Koho volí Jiří Drahoš? Výsledek voleb očekávám s napětím, přiznal

Praha - Kandidát na prezidenta a někdejší šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš přiznal, že vždy volí strany, které zachovávají ústavnost, demokracii a ukotvení ČR v Evropě. Konec volebního klání má v plánu zhlédnout v nové volební kanceláři v Ungeltu společně se svým volebním týmem.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Jiří Drahoš

Drahoš to dnes novinářům v pražských Lysolajích, kde volil do Poslanecké sněmovny. Koho konkrétně zvolil však jako nadstranický kandidát na prezidenta neprozradil. „Mohu říct, že vždy volím strany, které zachovávají ústavnost, demokracii a naše ukotvení v Evropě," řekl ČTK Drahoš, který do volební místnosti dorazil i se svou manželkou Evou. Jako vždy se prý na volbě shodli.

V pátek v Lysolajích odvolilo více než 50 procent voličů, v celé ČR to bylo podle dosavadních odhadů přibližně 40 procent. Drahoš odhadl volební účast na 60 procent.

„Jako vždycky se mluví o tom, že tyto volby jsou nejdůležitější. Já to slyším od devadesátých let a myslím, že vůbec nejdůležitější byly ty první volby v roce 1990. Ale tentokrát se mohou dostat do Sněmovny i další strany a je otázka zachování dosavadního směru České republiky. Stát se může leccos, proto výsledek voleb očekávám docela s napětím," podotkl.

Drahoš patří mezi hlavní kandidáty prezidentské volby společně se Milošem Zemanem nebo Michalem Horáčkem. Na konci týdne ukončil sběr podpisů. K dispozici má přes 110.000 ověřených podpisů. Poznamenal, že i nadále bude pokračovat v kontaktní kampani, začne ji ale přizpůsobovat předvolebním debatám.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD jako fackovací panák? Babiš podráží už před vznikem koalice, rýpl si…

18.06.2018 09:39 Bratislava/Praha - Spor o Miroslava Pocheho komentuje i slovenský list Denník N. ČSSD je podle něj…

Drsné hádky o Pocheho: To jsou bohapusté lži, zuří europoslanec. Pak vše…

18.06.2018 09:29 Aktualizováno Praha – Předseda KSČM Vojtěch Filip v nedělních Otázkách Václava Moravce prozradil, že jeho straně…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 09:21 Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Zeman chce, aby si Poche rozmyslel kandidaturu na ministra zahraničí

17.06.2018 18:22 Aktualizováno Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama