Nemusíte mě milovat, ale svou práci dělám kompetentně. Nechceme skončit jako Ukrajina, vzkazuje Kalousek lidem. A Schwarzenberg dodává...

Praha - TOP 09, stejně jako ostatní strany, se poslední den před volbami pokouší přesvědčit voliče, aby straně odevzdali hlas. Na Čechy se se svým poselstvím obrátili dvě hlavní postavy TOP 09 - předseda Miroslav Kalousek a čestný předseda Karel Schwarzenberg.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

Volební sjezd TOP 09

„Dovoluji si Vás požádat o Vaši podporu ve volbách v pátek a v sobotu. Dlouho jsme byli jediní, kdo formulovali hlavní téma těchto voleb a jasně se zavázali, že s hnutím ANO do vlády nepůjdeme. Dnes Vám to slibuje kde kdo, ale jen u nás máte jistotu. Jsme jediná pravicová proevropská strana. Nechceme našim dětem připravit osud dnešních obyvatel Ukrajiny, kteří u nás hledají práci a bezpečí,“ apeluje těsně před volbami na občany Kalousek.

Zároveň ale ví, že existuje celá řada lidí, kteří vůči němu mají výhrady. „Nemusíte mě milovat, ale nemůžete mi upřít kompetenci a energii v mé práci. Záleží, co od svého politika chcete. Buď aby se vám líbil, nebo zda chcete, aby práci, kterou ho pověříte, dělal kompetentně,“ vzkázal lidem prostřednicím sociálních sítí.

K předvolební výzvě se připojil také čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg „Přátelé, v okolních zemích proběhly volby a teď se všichni v zahraničí dívají, jak to dopadne u nás. Jako pamětník vím, že nás čekají nejdůležitější volby od roku 1992, kdy tyto volby rozhodly o rozdělení Československa. Jde o nás osud, stejně jako šlo v roce 1946, kdy uchopili moc komunisté,“ upozorňuje.

zdroj: YouTube

Česká republika podle něj stojí na dvou rozcestích. „Tím prvním je rozhodnutí, zda zůstaneme pevnou součástí Evropské unie a spojenectví NATO, nebo ne. Tedy zda bude zpochybněno směřování naší země za posledních 25 let. Druhým rozcestím je rozhodnutí, jestli u nás bude zachována tradiční demokracie, jak ji po TGM znovu obnovil Václav Havel. Nebo jestli začne vítězit vůdcovský systém řízený zájmy zisků skupiny Agrofert a jiných oligarchů,“ vysvětluje voličům prostřednictvím videa.

Schwarzenberg ujišťuje, že rozhodně problémy nezveličuje. „Zní to možná přehnaně, ale nárůst majetku společnosti bývalého ministra financí Babiše o 40 miliard za dobu jeho účasti ve vládě mluví za vše. To vše je velké nebezpečí, o kterém TOP 09 mluví celé čtyři roky. Jiní o něm raději mlčeli a spoluvládli, nebo říkali, že zbytečně strašíme. Prosím, zamyslete se. Přijďte k volbám. Ten, kdo nevolí, přidává se na stranu extremistů. Neboť jejich voliči jsou vždy disciplinovaní. Máte zodpovědnost, rozhodujete nejen o sobě, ale také o budoucnosti vašich dětí a vnoučat. Volte, prosím, proti nebezpečí, i kterých mluvím, volte TOP 09,“ dodává na závěr čestný předseda TOP 09.

Vstupte do diskuze (67)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český majstrštyk. V4 se chová jako parta vzdorovitych puberťáků, zuří…

23.06.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš čelí kritice za to, že v neděli nepojede na minisummit Evropské unie,…

Fraška s Pochem a Hamáčkem? Žádné ústupky, ČSSD by to poškodilo,…

23.06.2018 21:02 Aktualizováno Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan…

Babiš telefonoval Merkelové. Výrok o bojkotu odmítl, minisummit je prý z…

23.06.2018 20:06 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ohradil proti slovům o bojkotu nedělního minisummitu EU…

Kontroverze kolem Malé? Měla by naslouchat a nic nekomentovat, vzkázal jí…

23.06.2018 18:20 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama