Z kandidátek do sněmovních voleb bylo vyřazeno nejméně deset jmen

Praha - Z kandidátek do sněmovních voleb bylo dodatečně vyřazeno nejméně deset jmen. Tři kandidáti byli vyškrtnuti ve středních Čechách, další tři ve Zlínském kraji a dva na jižní Moravě. Jeden člověk odstoupil z kandidátky v jižních Čechách, jeden v Libereckém kraji a rovněž jeden kandidát v Ústeckém kraji.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kandidáti se mohli písemně vzdát kandidatury, nebo je zmocněnci mohli odvolat do dnešních 14:00. Volby se konají v pátek a sobotu.

Ve Středočeském kraji odvolali zmocněnci tři lidi ze dvou kandidátek, řekla ČTK Helena Frintová z krajského úřadu. Dvě jména byla vyřazena z kandidátky Bloku proti islamizaci a jeden z kandidátní listiny Rozumných.

Ve Zlínském kraji nastaly změny na kandidátce politického hnutí Sportovci. Mluvčí hejtmanství Renata Janečková ČTK potvrdila, že zmocněnec hnutí z kandidátky odvolal tři lidi. Jde o fotbalového funkcionáře a pedagoga Miroslava Spáčila, předsedu zemědělského družstva Josefa Lišku a fotbalového trenéra Jaroslava Baďuru. Muži si stěžují, že se na kandidátce ocitli bez svého souhlasu.

V Jihomoravském kraji odvolali Realisté dva kandidáty. V září to byl lídr Filip Kadeřábek. Jedničkou se stal lékař Filip Otevřel, který byl do té doby dvojkou. Dnes Realisté odvolali trojku z kandidátky Víta Blahu. "Ze zákona je nemůže nikdo nahradit. Voliči se o této změně na kandidátce dozvědí ve volebních místnostech," sdělil ČTK Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu.

Z jihočeských kandidátů rezignoval Jiří Filip z hnutí Sportovci. Úředníci v Ústeckém změně zaznamenali jedinou změnou oproti registrovaným kandidátkám. Z kandidátky lidovců už před několika dny odstoupil bývalý předseda okresní organizace v Mostě Adam Komenda, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.

V Libereckém kraji v úterý odstoupil z druhého místa kandidátky KDU-ČSL Kamil Jan Svoboda. Jako důvod uvedl přetrvávající ochotu strany spolupracovat ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český majstrštyk. V4 se chová jako parta vzdorovitych puberťáků, zuří…

23.06.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš čelí kritice za to, že v neděli nepojede na minisummit Evropské unie,…

Fraška s Pochem a Hamáčkem? Žádné ústupky, ČSSD by to poškodilo,…

23.06.2018 21:02 Aktualizováno Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan…

Babiš telefonoval Merkelové. Výrok o bojkotu odmítl, minisummit je prý z…

23.06.2018 20:06 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ohradil proti slovům o bojkotu nedělního minisummitu EU…

Kontroverze kolem Malé? Měla by naslouchat a nic nekomentovat, vzkázal jí…

23.06.2018 18:20 Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama