Experti zhodnotili volební spoty. Jak dopadly?

Praha - Volební spoty stran kandidujících do Sněmovny podle expertů nevybočily ze své obvyklosti. Nejlépe byly hodnoceny propagační příspěvky ČSSD, KDU-ČSL a SPD, nejhůře dopadlo ANO s KSČM a Realisty. K nejkontroverznějším patřily spoty TOP 09 s fingovaným atentátem na jejího předsedu Miroslava Kalouska a Bloku proti islamizaci.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Sociální demokraté předvedli svého lídra Lubomíra Zaorálka v profesionálně zvládnutém klipu s příběhem jeho rodiny i ve spotu inspirovaném filmovým hrdinou Forrestem Gumpem. "Důležité je vhodné využití osobního příběhu, vymezení se vůči oponentům a správné zacílení na cílovou voličskou skupinu," uvedla v anketě pro Marketing Journal zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová. Řemeslně velmi dobře zpracovaný a na své voliče zacílený měli podle expertů svůj spot i lidovci.

SPD svůj klip podle Králové založila na šíření strachu silně za hranou vkusu. "Pracuje se v něm s klasickým vzbuzením pozornosti a obav v první části a uklidněním, že právě tato strana má lék na daný problém v části druhé," uvedl expert z Masarykovy univerzity Miloš Gregor. Mezi oceňované patřil i klip Pirátů s jednoduchou písní.

Za nezvládnutý, odbytý a zkopírovaný považují odborníci "blabla" klip ANO, v němž předseda hnutí Andrej Babiš vyčítá ostatním politikům se smajlíky místo hlavy nesrozumitelnost. "Ten spot sám je esencí blábolu. Pohrdání voličem, který má v hlavě aspoň kousek mozku," uvedl expert na reklamu David Spáčil. Nezajímavost je vyčítána promlouvajícímu předsedovi ODS Petru Fialovi i Realistům.

Střelba na Kalouska je pokládána za nepovedený vtip v době atentátů extremistů. Blok proti islamizaci použil scénu s fiktivními muslimy napadajícími seniorku. Kvůli klipu na něj podala Česká televize trestní oznámení, uskupení jí oplatilo stejnou mincí.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.…

Dočkají se Češi rychlejších soudů? Malá si dala nelehký úkol

22.06.2018 21:47 Praha/Brno - Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva. To chce poslankyně Taťána Malá (ANO),…

Fiala se pustil do Zemana: Nechce se mi věřit, že by nad tím někdo mohl…

22.06.2018 20:00 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman by souhlasil s variantou, aby v nové vládě zůstala funkce ministra…

Babiš zveřejnil jména nových ministrů. Ve vládě zasednou v ní Malá a…

22.06.2018 19:49 Aktualizováno Praha - Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, dozná druhý kabinet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama