Ze Zaorálka je Forrest Gump? Nové VIDEO ČSSD musíte vidět

Praha - Praha – Sociální demokraté, stejně jako ostatní strany, finišují svou kampaň. V nově zveřejněném videu se volební lídr ČSSD ostře vymezil vůči šéfovi hnití ANO Andreji Babišovi. Varuje před jeho koblihami.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Lubomír Zaorálek /ČSSD/, ministr zahraničí

„V životě často nevíte, co si vytáhnete. Ale teď si můžete zvolit. Přijďte k volbám,“ vzkazuje voličům ČSSD s odkazem na slavný film Forrest Gump. V duchu tohoto snímku se nese také předvolební video sociálních demokratů.

Ve videu je zdůrazněna role vzdělání, dostupné zdravotní péče i odpovídajícího platu za poctivou práci. Z malého „Forresta“ se postupně stává současný šéf české diplomacie a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Když si pak chlapec sedící vedle něj vytáhne ze sáčku koblihu, upozorní jej Zaorálek: „Hele, bacha, aby to nebyl podvod.“

„Není v tom marmeláda. Jak jste poznal, že je to podvod?“ táže se mladík poté, co se do koblihy zakousne. „Tak čtu,“ řekne mu politik a ukáže na nápis na sáčku, který říká „Babišova pekárna“.

Přestože ČSSD s hnutím ANO čtyři roky vládlo, strana se teď vůči Babišovi důrazně vymezuje – naposledy třeba kvůli rozsudku v kauze Babišovy údajné spolupráce s StB nebo lithiu. „Zdá se, že Andrej Babiš lže o svém vztahu k StB stejně, jako lže o lithiu,“ uvedla ČSSD na svém facebooku.

V podobném duchu se pak vyjádřil i sám Zaorálek. „Nestál jsem o to, aby byla minulost předvolebním tématem. Chtěl jsem řešit platy, sociální politiku a zdravotnictví. Bohužel Andreje Babiše jeho minulost dohání. Člověk s takovou minulostí, který je navíc obviněn z podvodu, se nemůže ucházet o vysoké ústavní funkce. Shodilo by to ČR v zahraničí,“ tvrdí volební lídr sociální demokracie.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama