Ovčáček udeřil kvůli Katalánsku: Evropské hodnoty se nejlépe prosazují prostřednictvím težkooděnců

Praha - Katalánské referendum o nenávistivosti vyvolává emoce také v České republice. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček v souvislosti s ním kritizuje Evropskou unii. Najdou se ale i tací, kteří s ním nesouhlasí.

Přidejte svůj názor 150 komentářů

Jiří Ovčáček

„Evropské hodnoty se nejlépe prosazují prostřednictvím težkooděnců. Probruselští hujeři nám to jistě vysvětlí, stejně jako v případě migračních kvót nebo zákazu tuzemáku,“ reagoval Ovčáček na informaci o tom, že policie na řadě míst zasahuje proti stoupencům referenda.

„Ve Španělsku nám názorně ukazují, jak s námi zatočí, když budeme zlobit," uvedl s hastahem #slavime17listopad1989. „Lidskoprávní neziskovky mlčí. Podporují totiž výchovu ke šťastnému evropanství. Pomocí gumových projektilů," napsal také Ovčáček. 

Dění v Katalánsku komentuje už několik dní. „Nu, taková je ta naše Evropská unie: Šéf španělské diplomacie Dastis v rozhovoru s agenturou AP řekl, že snahy katalánské vlády jsou výsměchem demokracii a jdou proti cílům a myšlenkám, které sleduje Evropská unie. Referenda podle něj bývají ve skutečnosti oblíbeným nástrojem diktátorů,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Ne všichni se ale domnívají, že je problém na straně Bruselu. „EU je prý podle jejích odpůrců nedemokratická, protože nepodporuje referendum v Katalansku. To, že je nedemokratické a nelegální nevadí,“ připomněl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský fakt, že španělský ústavní soud referendum o nezávislosti Katalánska zakázal.

Vstupte do diskuze (150)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti a vnuci emigrantů možná budou moci snadněji získat české občanství

19.07.2018 21:51 Praha – Děti a vnuci lidí, kteří v minulosti odešli ze země do zahraničí, zřejmě budou mít možnost…

Krčál rezignoval na funkci předsedy krajské organizace ČSSD na Vysočině

19.07.2018 21:44 Aktualizováno Jihlava - Petr Krčál, který rezignoval na funkci ministra práce a sociálních věcí, skončil také na…

Senátoři nakonec Mašínovou ani Remka na státní vyznamenání nenavrhnou

19.07.2018 20:51 Praha – Senát nakonec prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne ani sestru…

Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu

19.07.2018 20:29 Praha – Senátoři schválili zavedení evropského vyšetřovacího příkazu podle unijní směrnice.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama