Sobotka zamíří na digitální summit EU, vláda mu potvrdila mandát

Praha - Vláda dnes schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na "digitální" summit Evropské unie. Česko se chce aktivně zapojit do jednání o nových evropských předpisech v oblasti digitálního trhu a bezpečnosti digitálního prostoru.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bohuslav Sobotka

Summit zahájí v estonském Tallinnu čtvrteční večeře, na které se zástupci členských států budou věnovat budoucnosti EU a brexitu. Pátek pak bude patřit digitálnímu summitu.

Pozornost bude věnována například tzv. kyberbalíčku, který v projevu o stavu unie představil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Balíček by měl obsahovat nové legislativní návrhy a koncepční dokumenty a přispět k obranyschopnosti unie i jejích členů.

"ČR se v rámci EU v zajišťování kybernetické bezpečnosti umisťuje na předních příčkách. Toho dosáhla díky kvalitní legislativě, rozvíjejícím se národním kapacitám a zapojování soukromého sektoru i dalších aktérů. Česká vláda se proto do vyjednávání o 'kyberbalíčku' aktivně zapojí," stojí v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek se bude hovořit i o pokroku, kterého se podařilo dosáhnout od Římské deklarace o budoucnosti EU z letošního března. "Pro českou vládu je v té souvislosti klíčové, aby budoucnost EU stála na jednotě a soudržnosti a aby prohlubování evropské integrace stálo na zajištění prosperity a bezpečnosti v Evropě," uvádí úřad vlády.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se naštval na Žít Brno. Hnutí se chce postarat o pár uprchlíků,…

19.07.2018 16:59 Aktualizováno Brno/Praha – Hnutí Žít Brno navrhlo, aby Brno přijalo několik desítek migrantů z Itálie, pokud se…

Spor o Mynářovo majetkové míří k NSS. Hrad si dle právničky dělá, co chce

19.07.2018 15:36 Praha - Kauzou majetkové přiznání prezidentova kancléře Vratislava Mynáře se bude zabývat Nejvyšší…

Žít Brno vyzvalo k přijetí desítek uprchlíků, napíše do Itálie i Babišovi

19.07.2018 15:33 Aktualizováno Brno - Hnutí Žít Brno navrhuje, aby moravská metropole přijala několik desítek migrantů z Itálie.…

Rozkol v TOP 09? Kalousek se pustil do Pospíšila kvůli uprchlíkům, přidal…

19.07.2018 15:08 Aktualizováno Praha – Český premiér Andrej Babiš důrazně odmítl italský návrh přijmout uprchlíky ze skupiny 450…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama