I TOP 09 má svou knihu: Napsal ji Feri pod názvem Tahle knížka není pro starý, kritizuje také komunismus a SPD

Praha – Vydávání politických knih před volbami je novým fenoménem. Kromě Andreje Babiše (ANO) či Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) teď do pomyslného fondu přispěl také Dominik Feri (TOP 09) s knihou Tahle knížka není pro starý. Je cílena zejména na mladé voliče a má jim osvětlit důležitost demokratického systému.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Dominik Feri (TOP 09) sdílel ukázky ze své knížky

S výtiskem knihy se dnes Feri pochlubil na sociálních sítích. Kniha s příznačným názvem Tahle knížka není pro starý má něco přes sto stránek a zaujme výraznou grafickou úpravou. Feri sice říká, že primárně nepíše o tom, jak je „topka skvělá“, na druhou stranu se na tvorbě podílela také stranická kolegyně Markéta Adamová Pekarová, která přispěla úvahou o tom, jak pracuje český poslanec.

Mladí lidé by ve volbách měli rozhodnout o svý budoucnosti. Přes léto jsem napsal tuhle stostránkovou knížku. (...) Podle mě je mnohem důležitější předat zásadní informace: Co je demokracie? Proč volit? Jak volit? Proč za komunistů nebylo líp (na učňácích si to myslí 30 procent žáků)? A mnohé další,“ myslí si Feri.

Knížka bude rozdávaná v Praze a také v některých regionech přímo do schránek. K dispozici je 330 tisíc kusů. Dominik Feri se uchází o místo poslance za Prahu z posledního místa pražské kandidátky. Na prvním místě je tam Karel Schwarzenberg, který se tak bude snažit porazit hnutí ANO a jeho lídra v Praze ministra obrany Martina Stropnického.

V knížce se také dozvíte něco málo o mediální gramotnosti či zásadách rozumné diskuze. Na jedné ze stránek jsou také zkarikovaní voliči hnutí SPD Tomio Okamury. „Oni k volbám rozhodně přijdou. Přijdeš i ty?“ táže se text pod fotografií. Na jiné autor zpochybňuje teze o tom, že za komunismu bylo lépe. Feriho titul je tak po Babišově O čem sním, když náhodou spím a Bělobrádkově Na život! další publikací, která by se dala označit jako předvolební. Před časem vydal jeho stranický kolega Miroslav Kalousek knihu Naši pastýři o kněžích pronásledovaných za doby Protektorátu.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se naštval na Žít Brno. Hnutí se chce postarat o pár uprchlíků,…

19.07.2018 16:59 Aktualizováno Brno/Praha – Hnutí Žít Brno navrhlo, aby Brno přijalo několik desítek migrantů z Itálie, pokud se…

Spor o Mynářovo majetkové míří k NSS. Hrad si dle právničky dělá, co chce

19.07.2018 15:36 Praha - Kauzou majetkové přiznání prezidentova kancléře Vratislava Mynáře se bude zabývat Nejvyšší…

Žít Brno vyzvalo k přijetí desítek uprchlíků, napíše do Itálie i Babišovi

19.07.2018 15:33 Aktualizováno Brno - Hnutí Žít Brno navrhuje, aby moravská metropole přijala několik desítek migrantů z Itálie.…

Rozkol v TOP 09? Kalousek se pustil do Pospíšila kvůli uprchlíkům, přidal…

19.07.2018 15:08 Aktualizováno Praha – Český premiér Andrej Babiš důrazně odmítl italský návrh přijmout uprchlíky ze skupiny 450…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama