KSČM představuje videospoty do voleb: Ano míru a ne NATO

Praha - Komunisté představili další součást své volební kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny letos v říjnu. Jsou jimi videospoty "Jsem váš hlas". Na prvních dvou je Marta Semelová a ideolog strany Josef Skála.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) zveřejnila první spoty pro volby do Poslanecké sněmovny. Vystupují v nich figury dvou čelních představitelů strany - poslankyně Marta Semelová a stranický ideolog Josef Skála. Spoty nabízejí různá hesla, až na konci se objeví reálné postavy obou politiků a pronesou: "Jsem Váš hlas".

Ve spotu se tak dozvíte několik klíčových priorit KSČM. "Pro mladé i dříve narozené důstojný život, ne přežívání", "Ne válce - ano míru - ne NATO", "revize církevních restitucí". Komunisté slibují i vzdělání podle schopností, nikoliv "podle peněženky". Na znárodňování naráží heslo "Klíčová odvětví do rukou státu". KSČM by také rádi prosadili právo a zejména povinnost pracovat. 

Několik hesel představuje i stranický ideolog Josef Skála. Ten by chtěl "obnovit práva a jistoty", dále "evropské platy - ne ráj pro parazity" či "důstojné bydlení všem". Jedním z hesel je i "zelenou seniorům, ne tunelářským gaunerům". I druhý volební spot se obouvá do Severoatlantické aliance NATO: "To jediné, co NATO skutečně chrání, je to nakradené". 

KSČM pod vedením Vojtěcha Filipa si v předvolebním průzkumech vede poměrně dobře. Průměrně se pohybuje zhruba na třetím místě se ziskem okolo 11 procent hlasů voličů. 

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman chce, aby si Poche rozmyslel kandidaturu na ministra zahraničí

17.06.2018 18:22 Aktualizováno Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji…

Babiš představil Zemanovi ministry, Koníček mezi nimi není

17.06.2018 17:37 Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v Lánech představil prezidentu Miloši Zemanovi jména všech…

KSČM vládu s Pochem tolerovat nebude, Hamáček je překvapen

17.06.2018 13:57 Aktualizováno Praha - KSČM odmítá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) v pozici ministra zahraničí. V pořadu…

Krach vlády? Hamáček neustoupí, připustil konec jednání

17.06.2018 12:30 Praha - ČSSD v jednáních o menšinové vládě s hnutím ANO neustoupí. V souvislosti se sporem o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama