Úřad pro dohled nad stranami bude v září kompletní, lidé podali už 20 podnětů

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí by měl být v září kompletní. Instituce už dostala dvě desítky podnětů od občanů na možná provinění proti zákonu. Úřad zahájil dvě správní řízení kvůli podzimním volbám, na další se chystá.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Úřad bude mít 17 pracovníků včetně pětičlenného vedení. V září nastoupí poslední tři pracovníci. K 1. září by měla nastoupit mzdová účetní. Do konce měsíce se zaplní poslední dvě pozice, kterými jsou vedoucí oddělení kontroly a vedoucí oddělení kanceláře předsedy.

"Všechny úkony spojené s funkcí vedoucího kanceláře jsem zatím od začátku až do současnosti vykonával já. Co se týká oddělení kontroly a správního řízení, pověřil jsem nejvýše služebně postaveného pracovníka dočasným vedením oddělení, aby mohlo pracovat do doby jmenování vedoucího," uvedl předseda úřadu Vojtěch Weis.

Kromě něj jsou dalšími členy vedení právník a politolog Tomáš Hudeček, ekonom Jiří Navrátil, bývalý poslanec František Sivera a politolog Jan Outlý.

Úřad se zaměřuje na monitoring volební kampaně před sněmovními volbami a řeší i podněty k potenciálnímu porušování kampaně. "Obdrželi jsme zhruba dvě desítky podnětů od občanů a subjektů a musíme s nimi nakládat. K tomu máme i další zjištění. Stačí se například projet po dálnici. Visí u nich řada billboardů, na nichž by mohly být určité nedostatky," řekl Weis. Lidé najdou kontakty na úřad na jeho webu.

Úřad zatím minulý týden zahájil dvě správní řízení se subjekty a na dalších pracuje. Jednomu subjektu vytýká účast na předvolební kampani bez předchozí registrace, druhému kandidujícímu subjektu chybějící informaci o zadavateli a zpracovateli u volebních materiálů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se naštval na Žít Brno. Hnutí se chce postarat o pár uprchlíků,…

19.07.2018 16:59 Aktualizováno Brno/Praha – Hnutí Žít Brno navrhlo, aby Brno přijalo několik desítek migrantů z Itálie, pokud se…

Spor o Mynářovo majetkové míří k NSS. Hrad si dle právničky dělá, co chce

19.07.2018 15:36 Praha - Kauzou majetkové přiznání prezidentova kancléře Vratislava Mynáře se bude zabývat Nejvyšší…

Žít Brno vyzvalo k přijetí desítek uprchlíků, napíše do Itálie i Babišovi

19.07.2018 15:33 Aktualizováno Brno - Hnutí Žít Brno navrhuje, aby moravská metropole přijala několik desítek migrantů z Itálie.…

Rozkol v TOP 09? Kalousek se pustil do Pospíšila kvůli uprchlíkům, přidal…

19.07.2018 15:08 Aktualizováno Praha – Český premiér Andrej Babiš důrazně odmítl italský návrh přijmout uprchlíky ze skupiny 450…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama