Po 12 letech se k politice vrací Pávek (STAN), jako starosta zakázal vstup úředníkům

Liberec - Se Starosty a nezávislými (STAN) se po 12 letech do politiky vrací Petr Pávek (54). Starostové a starostky nemají podle něj, kam uniknout před zodpovědností, na rozdíl od vrcholných politiků, kteří se schovávají za tmavými skly limuzín, bodyguardy a tiskovými mluvčími.

Přidejte svůj názor

Volby

Známý je mimo jiné tím, že v roce 2003 jako starosta Jindřichovic pod Smrkem zakázal vyhláškou státním úředníkům vstup na pozemky obce. V současnosti je ředitelem Domova důchodců v Jindřichovicích. V podzimních volbách do Sněmovny bude Pávek číslem tři na kandidátce STAN, oznámil dnes médiím lídr kandidátky, náměstek hejtmana Marek Pieter.

Pávek kandidoval do Sněmovny už v roce 2006, kdy byl lídrem kandidátky Strany zelených. Přestože v rámci Česka získala tehdy strana v Libereckém kraji největší podporu - 9,58 procenta hlasů, na křeslo ve Sněmovně to ale kvůli volebnímu zákonu nestačilo. Pávek se kvůli tomu obrátil i na ústavní soud. V minulosti byl i v krajském zastupitelstvu a rok byl náměstkem ministra pro místní rozvoj. Před 12 lety z politiky odešel a věnoval se podnikání.

Teď se rozhodl vrátit. "Líbí se mi, co Starostové dokázali v tomhle regionu. Že si zachovali ideály zezdola. Moc se mi líbí, že to v sobě pořád má ten prvek samosprávy a přímé odpovědnosti na rozdíl od vrcholové politiky, která se už úplně pominula a je mimo mísu, co se týká potřeb regionů, obcí a lidí, kteří v nich žijí," řekl dnes novinářům Pávek.

V Libereckém kraji zatím není podle Pietera kandidátka STAN kompletní, definitivní podobu představí hnutí až 14. srpna. Číslem dvě na kandidátce je dlouholetá starostka Nového Oldřichova na Českolipsku Marcela Novotná a mezi kandidáty je například i starosta Turnova Tomáš Hocke nebo ředitelka libereckého divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko. Poslední na kandidátce je liberecký hejtman Martin Půta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě mnohem méně

18.06.2018 20:16 Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se…

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta do voleb nepošle

18.06.2018 19:19 Ostrava - Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje…

Ukazuje se, jak moc je ČSSD v háji. Je to guláš vařený Zemanem a Babišem.…

18.06.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Ke sporům o europoslance Miroslava Pocheho se vyjadřují nejen sociální demokraté, ale i…

ČSSD se rozpadá? Vlivný straník prozradil, co se u sociální demokratů děje…

18.06.2018 15:47 Aktualizováno Praha - Většina sociálních demokratů podpořila vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Přesto se ozývají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama